°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Venezuela zakáže umelé dojčenské mlieko: Posilníme lásku medzi matkou a dieťaťom!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
15.06.2013 07:17

CARACAS - Venezuelský Kongres sa na budúci týždeň bude zaoberať návrhom zákona, ktorým by sa zakázalo používanie umelého dojčenského mlieka. S odvolaním sa na poslankyňu za vládnucu Socialistickú stranu Odalis Monzónovú o tom informovala agentúra Reuters.


Iniciatíva má za cieľ podporiť dojčenie materským mliekom a zároveň obmedziť používanie umelej výživy, pričom výsledkom by malo byť zlepšenie zdravia detí.

"Chceme posilniť lásku medzi matkou a dieťaťom, pretože tá sa stratila odkedy tieto nadnárodné spoločnosti predávajú umelé výživy," uviedla Monzónová pre venezuelskú štátnu televíziu.

Poslankyňa však neuviedla, aké sankcie by zákon po prípadnom schválení zaviedol voči matkám, ktoré budú naďalej používať náhradnú dojčenskú výživu. Socialistická strana má v Kongrese väčšinové zastúpenie.

Podľa Monzónovej sa však v každom prípade budú uplatňovať výnimky, napríklad v prípade úmrtia matky alebo pre ženy s obmedzenou tvorbou materského mlieka v súlade s kritériami ministerstva zdravotníctva.

Zákon pravdepodobne narazí na odpor sympatizantov opozície, podľa ktorých sa vláda snaží riadiť súkromný život ľudí. "Ľudia môžu kŕmiť deti, ako uznajú za vhodné. Moja dcéra prestala chcieť materské mlieko po siedmich mesiacoch. Čo mám robiť? Nútiť ju?" uviedla 27-ročná matka z Caracasu Ingrid Riverová.
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články