Nový trend v USA: Prasatá kŕmia marihuanou | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Nový trend v USA: Prasatá kŕmia marihuanou

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: themoscowtimes.com
21.05.2013 09:03

SEATTLE - Prvé známky legalizácie "rekreačného" pestovania marihuany v USA nastoľujú otázku, čo s odpadom. Legálny trh marihuany sa začína otvárať v štátoch Colorado a Washington a miestni pestovatelia si podľa agentúry Reuters nevedia rady so zvyškami svojich výpestkov, teda s koreňmi, stvolmi a nespracovanými listami.


Pomôcť majú ošípané. Istá Susannah Grossová, ktorá pestuje marihuanu na políčku severne od Seattlu, pridala marihuanový odpad do koryta štyrom ošípaným a tie sa napchávali ako opreteky. Za posledné štyri mesiace svojich životov ošípané pribrali až o štrnásť kíl viac, než zvieratá s bežným jedálničkom, tvrdí Grossová.

Zákony legalizujúce pestovanie marihuany na rekreačné účely má vo svojom legislatívnom pláne dvadsať amerických štátov. Federálna vláda zatiaľ takéto zámery nemá a marihuanu stále považuje za nelegálnu drogu. Zatiaľ nie je známe, ako sa k liberálnemu stanovisku dvadsiatky amerických štátov vláda postaví.

V štáte Washington sa o zákone o pestovaní marihuany stále ešte rokuje, ale spracovanie drogy do žrádla ošípaným zrejme nezakáže. Pravidlá stanovujú, že rastlinný odpad z miest na pestovanie musí byť "znehodnotený pre ďalšie užívanie skôr, než opustí prevádzkareň licencovaného výrobcu". Zamiešanie do splaškov je vraj z tohto pohľadu prijateľné.

Marihuanové ošípané išli v marci na porážku a mäso z nich sa podávalo v jednom z reštaurácií v centre Seattlu. Čoskoro bolo vypredané a ďalšie hody sa chystajú na leto. Mäso je vraj výnimočne pikantné a žiadne omamné látky neobsahuje.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: themoscowtimes.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články