°C

Nedeľa, 16. február 2020. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Mandátový a imunitný výbor sa bude zaoberať výrokmi Danka na adresu prezidentky Čaputovej

Andrej Danko a Zuzana Čaputová
Andrej Danko a Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR - Martin Baumann
27.01.2020 15:59

BRATISLAVA - Výrokmi predsedu parlamentu Andreja Danka na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej sa bude zaoberať Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR ešte do volieb. Predseda výboru Juraj Blanár informoval, že výbor sa stretne na budúci týždeň 4. februára.


Podpredseda mandátového a imunitného výboru Branislav Gröhling verí, že výbor sa naozaj stretne a celá vec „nevyšumí“. Podnet na Danka predložil poslanec klubu SaS Ondrej Dostál za jeho výroky na poslednej schôdzi NR SR, ktorá sa konala 21. januára. Predseda snemovne sa vyjadril, že k prezidentke „nechová žiadnu dôstojnosť“. Povedal tiež, že Prezidentský palác si bude ctiť, keď bude „apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy“, čo bol odkaz poslancovi Martinovi Poliačikovi.

Napriek výzvam viacerých poslancov sa Danko priamo na schôdzi neospravedlnil. SNS neskôr vydala tlačovú správu, v ktorej sa okrem iného uvádza, že Danko rešpektuje funkciu aj úrad prezidentky, má však problém s tým, že sa nespráva apoliticky.

Prezidentka Čaputová v nedeľu v relácii TV Markíza Na telo povedala, že výroky Danka nebude komentovať a nežiada od neho ospravedlnenie. „Bolo mi jasné, keď som vstupovala do politiky, že tam budú aj osobné útoky. Ja nebudem venovať energiu osobným útokom,“ uviedla prezidentka.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články