°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

VOĽBY 2020 Andrej Danko o ministrovi Richterovi: Ospravedlňujem sa za neho, s týmto neurobil nič!

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: Topky/Maarty
26.01.2020 12:30

BRATISLAVA - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) neurobil nič pre to, aby mali dôchodcovia zvýšené minimálne dôchodky už v januári. Povedal to predseda SNS a Národnej rady (NR) SR Andrej Danko v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3.


Danko pripomenul, že presadil zvýšenie minimálneho dôchodku o 55 eur, ale Richter podľa neho nerobí nič pre to, aby ich dôchodcovia dostali už v januári. Verí, že ich však dostanú vo februári alebo v marci. "Ospravedlňujem sa za Jána Richtera, že to nebol schopný urobiť," povedal. 

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú si bude Danko ctiť až vtedy, ak Prezidentský palác nebude slúžiť iba jednej strane. Tvrdí, že v ňom pracujú iba ľudia zo strany Progresívne Slovensko. "Prezidentský palác by nemal slúžiť jednej politickej strane. O to ju prosím," poznamenal. Mrzia ho aj prezidentkine útoky na jeho osobu na sociálnych sieťach. Zároveň ju prosí, aby nepoučovala parlament. "Kým som ja jej predsedom, je NR SR samostatná. Ja jej faux pas, ktoré sa jej dejú, nekomentujem," poznamenal. Danko tiež uviedol, že s Čaputovou sa ťažko politicky bojuje, pretože je žena. "Nemôžeme si to tak rozdať, ako si to niekedy rozdáme my s Igorom Matovičom," podotkol.

Druhou chybou, ktorú prezidentke vytýka, je to, že si k sebe do paláca zavolala policajného prezidenta Milana Lučanského a generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby jej objasnili prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. z väzby. „Nemá právo si nikoho predvolávať. Obaja menovaní to neprijali dobre. Je to ťažké, lebo je žena a so ženou sa v politike ťažko bojuje,“ myslí si Danko.

Na rokovaní pléna predstúpil pred šéfa parlamentu líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič s transparentom, na ktorom bolo napísané „On je ožratý“. „Matovič nehovoril pravdu, keď ma obvinil, že som mal počas utorkovej parlamentnej schôdze vypité. My sme sa po tejto scéne dole stretli, podal som mu ruku. S alkoholom problém nemám a vyprosím si, aby ma z toho niekto obviňoval,“ uviedol Danko.

Matovič potvrdil, že mu Danko podal ruku. Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Alojz Hlina v relácii uviedol, že podobné excesy na parlamentnú pôdu nepatria. Sebakriticky však zhodnotil, že sám v parlamentne niektoré situácie „prepískol“. „Bolo to čaro okamihu. Človek sa vyvíja a ako sa hovorí, dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš,“ povedal Hlina.

Na otázku moderátora, či šéf SNS neľutuje vstup do koalície so stranami Smer – sociálna demokracia Smer - SD, Most-Híd a Sieť, Danko odpovedal, že pre Slovensko to bola jediná cesta. „Ďakujem za tú životnú skúsenosť,“ uzavrel končiaci predseda parlamentu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články