Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Profesionálni vojaci sú pripravení, FOTO preverilo ich cvičenie Slovenský štít, tvrdí rezort obrany

Vojaci na cvičení Slovenský štít
Vojaci na cvičení Slovenský štít
Zdroj: TASR - Ján Krošlák
12.11.2019 15:20

BRATISLAVA - Slovenskí vojaci sú pripravení, ich schopnosti preverilo cvičenie s názvom Slovenský štít. Tvrdí to hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, pričom podľa slov šéfa ministerstva Petra Gajdoša (SNS) išlo o jedno z najväčších cvičení na území Slovenska v histórii. Cieľom bolo preveriť spôsobilosti mechanizovanej brigády v spoločnej operácii pri obrane Slovenska v spolupráci s partnermi v NATO. Súbežne s cvičením Slovenský štít 2019 sa uskutočnili aj podporné cvičenia Vzdušný štít a Jasné znamenie.


Slovenskí vojaci sú pripravení, ich schopnosti preverilo cvičenie s názvom Slovenský štít. Tvrdí to hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, pričom podľa slov šéfa ministerstva Petra Gajdoša (SNS) išlo o jedno z najväčších cvičení na území Slovenska v histórii.

Profesionálni vojaci sú pripravení,
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Cieľom bolo preveriť spôsobilosti mechanizovanej brigády v spoločnej operácii pri obrane Slovenska v spolupráci s partnermi v NATO. Súbežne s cvičením Slovenský štít 2019 sa uskutočnili aj podporné cvičenia Vzdušný štít a Jasné znamenie.

Profesionálni vojaci sú pripravení,
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

„Toto cvičenie je každoročne vrcholom výcvikového roka našich ozbrojených síl a a tento rok sa zaradilo medzi jedno z najväčších v histórii,“ uviedol Gajdoš. Minister zároveň pripomenul, že scenár bol pripravený tak, aby vojaci cvičili v čo najreálnejších bojových podmienkach. „Splnené úlohy priniesli množstvo poznatkov, ktoré budú využité v praxi a budú zapracované do plánovacích procesov na rok 2020,“ dodal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko.

Profesionálni vojaci sú pripravení,
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Cvičenie Slovenský štít 2019 sa konalo v priestoroch Centra výcviku Lešť a Posádkového cvičiska Kolíňanský vrch od 4. novembra tohto roka za účasti celkovo viac ako 2 800 (vrátane podporných cvičení) profesionálnych vojakov, z toho takmer 1 500 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Okrem nich sa na cvičení podieľali aj vojaci z Česka, Maďarska, Poľska, Spojených štátov a po prvý raz aj z Portugalska.

Profesionálni vojaci sú pripravení,
Zdroj: TASR - Ján Krošlák


Galéria

Vojaci na cvičení Slovenský

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články