Prvá reakcia Trnku po prevalení škandalóznej nahrávky s Kočnerom: Čaká na potvrdenie autenticity | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Prvá reakcia Trnku po prevalení škandalóznej nahrávky s Kočnerom: Čaká na potvrdenie autenticity

Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
15.10.2019 15:30

BRATISLAVA – Bývalý generálny prokurátor SR Dobroslav Trnka zváži dočasné prerušenie funkcie prokurátora. Výzvy ústavných činiteľov či Rady prokurátorov, aby zvážil dočasné prerušenie funkcie prokurátora, podľa svojich slov plne akceptuje.


„K tomu, ako budem postupovať, sa vyjadrím v najbližších dňoch,“ reagoval v utorok pna margo medializovanej nahrávky a výzvam na jeho osobu. Trnka po zverejnení komunikácie s obvineným a obžalovaným podnikateľom Marianom Kočnerom naďalej trvá na svojom stanovisku, že v kauze nahrávky bude stále nápomocný príslušným orgánom.


Trnka po zverejnení škandálu s nahrávkou utiekol z práce: Čižnár sa bráni, vraj proti nemu konal


K autenticite sa neviem vyjadriť

Výzvy ústavných činiteľov či Rady prokurátorov, aby zvážil dočasné prerušenie funkcie prokurátora Generálnej prokuratúry SR, podľa svojich slov plne akceptuje. „Podľa mojich informácií nahrávku skúmajú experti. K jej autentickosti sa preto zatiaľ neviem vyjadriť,“ uviedol v súvislosti s nahrávkou komunikácie s Kočnerom.

Prvá reakcia Trnku po
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Nahrávka vyvolala rôzne reakcie tak u politikov aj prokurátorov. Premiér Peter Pellegrini apeloval na morálku osôb, ktoré figurujú v nahrávkach súvisiacich s kauzou Gorila. Mali by podľa neho zvážiť svoje ďalšie fungovanie vo verejných funkciách. Rada prokurátorov je hlboko znepokojená a pobúrená medializovanými informáciami. Trnku vyzvala, aby do vyšetrenia týchto mimoriadne závažných podozrení požiadal generálneho prokurátora o prerušenie výkonu funkcie prokurátora.

Denník N informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Podľa denníka mafián vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články