Polícia pracovala, ako mala: Nespomaľovala vyšetrovanie nahrávky medzi Kočnerom a Trnkom | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Polícia pracovala, ako mala: Nespomaľovala vyšetrovanie nahrávky medzi Kočnerom a Trnkom

Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
17.10.2019 14:45

BRATISLAVA - Polícia nepochybila a nespomaľovala vyšetrovanie nahrávky medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Konala podľa princípov vyšetrovania. Novinárov to povedal predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS). Výbor nedostal informáciu o tom, kedy budú vznesené obvinenia. Hrnko však očakáva, že to bude čoskoro.


Andrej Hrnčiar (Most-Híd) povedal, že policajný prezident Milan Lučanský poskytol členom výboru také informácie, ktorými presvedčil všetkých a v dohľadnej dobe bude informovaná aj verejnosť. Na otázku, či bude niekto obvinený povedal, že keď polícia koná, tak by mala ich práca smerovať k zadováženiu takých dôkazov, aby mohli byť vznesené obvinenia. „V tejto chvíli sa môže báť každý, kto spáchal trestný čin," dodal Hrnčiar.

Opozičný poslanec Ľubomír Galko novinárom povedal, že rýchlejšie mohla konať prokuratúra. Verí, že ľudia, ktorí pochybili, budú aj obvinení.

Denník N. v pondelok zverejnil nahrávku rozhovoru medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, počas ktorého Kočner Trnku varoval, že ho zabijú. Dôvodom údajne bolo, že sa Trnka pokúsil vydierať spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka nahrávkou Gorila, teda jeho rozhovorov v konšpiračnom byte, o ktorej bol Haščák presvedčený, že už neexistuje. Trnka pravosť nahrávky spochybnil.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články