SMK sa zatiaľ k ponuke OĽaNO nevyjadruje: Chce najmä spojenie národnostných strán | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

SMK sa zatiaľ k ponuke OĽaNO nevyjadruje: Chce najmä spojenie národnostných strán

Predseda strany SMK József Menyhárt
Predseda strany SMK József Menyhárt
Zdroj: TASR/Marko Erd
16.09.2019 19:40

BRATISLAVA - Mimoparlamentná Strana maďarskej komunity (SMK) sa zatiaľ k výzve OĽaNO na spoluprácu nevyjadruje. Urobí tak po štvrtkovom (19. 9.) zasadnutí straníckeho predsedníctva. Zatiaľ platí, že má záujem najmä o spojenie strán a organizácií na národnostnej báze. SMK s týmto cieľom ponúkne 75 miest na svojej kandidátke nominantom iných strán, odborových a občianskych združení, ako aj mimostraníckym jednotlivcom. Pre TASR to uviedol tlačový tajomník SMK Róbert Králik.


OĽaNO na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave pozvalo za rokovací stôl SMK, kde sa s ňou chce rozprávať o predvolebnej spolupráci. Hnutie tak chce pomôcť maďarskej menšine, aby aj po budúcoročných voľbách mala svojich zástupcov v parlamente.

V doterajších volebných prieskumoch sa SMK dlhodobo objavuje pod hranicou zvoliteľnosti. V lete sa po rokoch stretla na rokovaniach s vládnym Mostom-Híd, ktorý sa v posledných prieskumoch pohybuje na hranici zvoliteľnosti. Hovorili aj o vytvorení koalície či spoločnej kandidačnej listine. Napokon sa ale na spolupráci nedohodli. SMK by mala ešte rokovať napríklad s neparlamentnou stranou Maďarské fórum.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články