Lídri KDH, PS a Spolu budú pokračovať v rokovaniach: Rozprávať by sa mali o spolupráci | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Lídri KDH, PS a Spolu budú pokračovať v rokovaniach: Rozprávať by sa mali o spolupráci

Alojz Hlina s členmi KDH
Alojz Hlina s členmi KDH
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
04.08.2019 13:30

BRATISLAVA - Predstavitelia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS), Spolu-OD a KDH budú v piatok (9. 8.) pokračovať v rokovaniach. Bude to ich prvé oficiálne stretnutie po podpísaní dohody o predvolebnej spolupráci. Rozprávať by sa mali aj o prípadnej spolupráci po budúcoročných parlamentných voľbách.


"Verím, že to nebude zároveň aj naše posledné stretnutie. Na stretnutí by sme mali v zmysle podpísanej dohody zistiť, či sa vieme prípadne dohodnúť aj na dohode o povolebnej spolupráci," povedal predseda KDH Alojz Hlina.

Dohoda o neútočení, ktorú podpísali začiatkom júla Hlina, Michal Truban (PS) a Miroslav Beblavý (Spolu-OD), obsahuje dva konkrétne záväzky. Strany sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

"Ak dosiahneme dostatočný pokrok v programovej zhode, zmluvné strany sa verejne zaviažu, že budú prednostne rokovať medzi sebou aj o dohode o povolebnej spolupráci," píše sa v dokumente.

Dohoda, ktorú podpísali, predstavuje podľa Hlinu alternatívu voči súčasnej vládnej koalícii. "Neznamená to však, že nedôjde ku konfrontácii hodnôt týchto zoskupení", doplnil v rozhovore Hlina. Podľa Trubana je podpísaná dohoda signálom slušnej komunikácie. V hodnotových otázkach vidí veľa možností spolupráce, vyžaduje si to však podľa jeho slov spoločné stretnutia a dlhé debaty.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články