°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Najvyšší ústavní činitelia o pochodoch: Čaputová ani Pellegrini sa nezúčastnia, Danko podporí rodinu

Andrej Danko, Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini
Andrej Danko, Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
17.07.2019 14:35

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová ani predseda vlády Peter Pellegrini sa nezúčastnia na pochode Hrdí za rodinu ani na Dúhovom Pride. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa chystá na podujatie Hrdí za rodinu .


Napriek tomu, že sa Čaputová ani na jednom z pochodov nezúčastní, tak „rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín, angažovať sa a aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu“, uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Predseda vlády SR Peter Pellegrini plne rešpektuje právo všetkých komunít slobodne a pokojnou cestou prezentovať svoje názory a postoje,“ uvádza sa v stanovisku tlačového odboru Úradu vlády SR. 

Traja najvyšší ústavní činitelia,
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Danko sa zúčastní na sobotnom podujatí Hrdí za rodinu. Potvrdil to organizátorom pochodu. "Každý má právo žiť, ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti," skonštatoval Danko.


Galéria

Andrej Danko, Zuzana Čaputová Traja najvyšší ústavní činitelia,

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články