Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Matovičov poslanec je smutný z odchodu Remišovej a ďalších poslankýň: Mali čo ponúknuť

Ján Marosz
Ján Marosz
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
28.06.2019 11:16

BRATISLAVA - Odídené poslankyne z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) mali a stále majú čo ponúknuť v prospech dobrých riešení v rôznych oblastiach. Myslí si to poslanec NR SR za OĽaNO Ján Marosz.


„Rodinná politika bude naďalej prednosťou Anny Verešovej, starostlivosť o odkázaných a slabých sa bude spájať s menom Sone Gaborčákovej a boj za zlepšenie podmienok zdravotných sestier ostane spojený s Elenou Červeňákovou. Veronika Remišová sa stala aj vďaka systému OĽaNO ´nových tvárí´ v politike profesionálkou, pripravenou byť napríklad aj premiérkou," píše poslanec na Facebooku.

Podľa Marosza sa Verešová i Remišová opätovne na poslaneckých kluboch snažili o rozšírenie pôsobenia hnutia v regiónoch, definovanie pravidiel a organizácie, ako aj o jeho otvorenosť pre viacerých členov. „Ak teda odišli z hnutia, lebo nedostávali dostatočnú odpoveď na tieto požiadavky, neznamená to, že nemakali, nemali šancu sa prekrúžkovať a pod. V tomto názore sa s predsedom Igorom Matovičom nezhodnem. Nepamätám si z rokovania klubov očierňovanie hnutia z ich strany alebo sebavykresľovanie v lepšom svetle zo strany Veroniky Remišovej," dodáva na sociálnej sieti. Verí, že "odídené kolegyne, kdekoľvek skončia, sú zárukou kvalitnej politiky v prospech občanov".

Marosz okrem iného napísal, že predseda OĽaNO Igor Matovič 8. novembra 2017 v médiách uviedol, že politická strana môže byť o to silnejšia, čím viac má lídrov. „Mojím cieľom bolo posunúť Veroniku Remišovú dopredu, pretože je podľa mňa úkaz na slovenskej politickej scéne. Myslím si, že je to budúca premiérka," uviedol vtedy Matovič. Marosz je presvedčený, že napriek odlišným postojom k štýlu robenia politiky Igora Matoviča si svoju poslaneckú prácu odídené poslankyne vykonávali a vykonávajú zodpovedne a vzorne.

Poslanci NR SR Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová 18. júna oznámili, že v parlamentných voľbách 2020 nebudú kandidovať za hnutie OĽaNO. „Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody," uviedla vtedy Veronika Remišová. Pätica poslancov zároveň opúšťa poslanecký klub hnutia a v parlamente budú pôsobiť ako nezaradení.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články