°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

OĽaNO chce sprísniť podmienky výberu riaditeľov škôl a školských zariadení

Igor Matovič a Peter Pollák z OĽaNO
Igor Matovič a Peter Pollák z OĽaNO
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
14.06.2019 08:50

BRATISLAVA – Zlepšiť kvalitu riadenia škôl a školských zariadení chce skupina poslancov hnutia OĽaNO sprísnením podmienok ich výberu a obmedzením ich funkčného obdobia na najviac tri roky. Dosiahnuť to chcú novelou o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, ktorú predložili na júnovú schôdzu parlamentu.


Podľa predkladateľov dôjde návrhom zákona k dvom zmenám. Riaditeľom tej istej školy alebo školského zariadenia môže byť tá istá osoba najviac tri funkčné obdobia po sebe. Poslanci navrhujú, aby na zvolenie tej istej osoby za kandidáta na riaditeľa tej istej školy alebo školského zariadenia po tretíkrát po sebe bol potrebný vyšší počet hlasov výberovej komisie, ktorou je rada školy.


"Sprísnením podmienok výberu riaditeľov škôl a školských zariadení sa chce zamedziť tomu, aby sa tá istá osoba nemohla "zabetónovať" na poste riaditeľa školy alebo školského zariadenia na neobmedzený počet funkčných období, počas ktorých by mohla sledovať skôr ciele vlastné ako ciele školy, a najmä žiakov," uzavreli predkladatelia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články