Saková predĺžila expremiérovi Ficovi ochranku: Dôvody na ňu stále trvajú | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Saková predĺžila expremiérovi Ficovi ochranku: Dôvody na ňu stále trvajú

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
17.04.2019 11:13

BRATISLAVA - Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) bude mať naďalej ochranku. V stredu pred rokovaním vlády to povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Dôvody na ochranu podľa jej slov naďalej trvajú.


"Mala som stretnutie zhruba pred týždňom a pol s riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov a som s ním preberala jednotlivé podklady a jednotlivé argumenty, ktoré sú natoľko závažné, že ochranka je poskytovaná naďalej," skonštatovala.

Na otázky, či je štandard mať ochranku tak dlho po odchode z funkcie, odpovedala, že "pokiaľ existujú dôvody, ktoré sú klasifikované ako natoľko závažné, tak je to možno pre vás neštandard, ale tie dôvody tam existujú."

Saková predĺžila expremiérovi Ficovi
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

V septembri minulého roka Saková informovala, že žiadosť expremiéra Roberta Fica o predĺženie ochrany rezort vnútra schváli. Dôvody, pre ktoré rezort rozhodol o potrebe ochrany vtedy špecifikovať nechcela, pretože podliehajú stupňu utajenia. 

Doplnila vtedy, že rozhodnutie budú prehodnocovať na mesačnej báze, a keď dôvody pominú, chránená osoba stráca nárok na ochranu. Fico z rovnakého dôvodu ako ministerka nekonkretizoval, prečo mu ochranu predĺžili.
 


Galéria

Robert Fico

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články