Lajčák vystúpil v Rade Európy: Rokovať stihol aj s jej generálnym tajomníkom | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Lajčák vystúpil v Rade Európy: Rokovať stihol aj s jej generálnym tajomníkom

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: SITA/Diana Černáková
27.02.2019 18:45

ŠTRASBURG - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vystúpil v stredu v pozícii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Výbore zástupcov ministrov Rady Európy v Štrasburgu. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ).


Na zasadnutí tohto výkonného orgánu Lajčák predstavil priority slovenského predsedníctva v OBSE, medzi ktoré patria prevencia konfliktov, bezpečná budúcnosť a efektívny multilateralizmus. Zároveň zdôraznil, že v centre pozornosti slovenského predsedníctva sú ľudia bezprostredne zasiahnutí konfliktmi.

Minister sa v diskusii s predstaviteľmi členských štátov Rady Európy venoval aktuálnej politickej situácii v regióne OBSE a možnostiam ďalšieho rozvoja spolupráce medzi OBSE a Radou Európy. Šéf slovenskej diplomacie rokoval aj s generálnym tajomníkom Rady Európy Thorbjörnom Jaglandom o aktuálnej situácii v Rade Európy a v jej Parlamentnom zhromaždení.

Na tento rok pripadá 70. výročie vzniku tejto najstaršej paneurópskej politickej organizácie. Partneri sa zhodli na potrebe nájdenia politického riešenia na zachovanie celoeurópskeho charakteru organizácie, aby ochrana a rozvoj ľudských práv, demokracie a právneho štátu boli i naďalej na prospech všetkých 840 miliónov obyvateľov žijúcich v 47 členských štátoch Rady Európy, dodal tlačový odbor MZVaEZ SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články