Sárközy: Mám radosť z toho, že pán Fico stiahol svoju kandidatúru na post ústavného sudcu | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Sárközy: Mám radosť z toho, že pán Fico stiahol svoju kandidatúru na post ústavného sudcu

Juraj Blanár
Juraj Blanár
Zdroj: SITA/Robert Tappert
12.02.2019 17:03

BRATISLAVA - Poslankyňa za stranu Most-Híd Irén Sárközy má radosť z toho, že expremiér Robert Fico (Smer-SD) stiahol svoju kandidatúru na post ústavného sudcu. Uviedla to v reakcii na jeho dnešné vyhlásenie, že odstupuje z kandidatúry na post ústavného sudcu. O tom, že spĺňa podmienky rozhodla na ústavnoprávnom výbore práve ona, keď dodala koalícii potrebný rozhodujúci hlas.


Poslankyňa nechcela komentovať Ficove výzvy pre stranu Most-Híd. "To je jeho názor a ten nemusím komentovať," povedala. Fico dnes ozrejmil novinárom, že má záujem o post predsedu Ústavného súdu SR a nie o radového sudcu tohto súdu. Sárközy dnes navyše podľa vlastných slov bez vedomia Bélu Bugára (Most-Híd) zverejnila inzerát, v ktorom okrem iného uviedla, že svoj hlas pri voľbe ústavných sudcov Robertovi Ficovi nedá. "To bol môj osobný inzerát a neinformovala som o tom predsedu strany Bélu Bugára," odpovedala Sárközy.

Predseda Smeru-SD Robert Fico nebude kandidovať za sudcu ústavného súdu. Oznámil to dnes na tlačovej besede. Zároveň oznámil, že ak prejdú kandidáti spoločne zvolení poslancami Mosta-Híd a opozície, bude to mať vážne následky pre ďalšie fungovanie vládnej koalície. Most-Híd pritom svojimi vyhláseniami podľa Fica povýšil stranícky záujem nad situáciou v krajine. Poslanci budú hlasovať dnes o 17:00, pričom prípadná opakovaná voľba je naplánovaná na štvrtok. "To bol môj osobný inzerát a neinformovala som o tom predsedu strany Bélu Bugára (Most-Híd)," odpovedala Sárközy.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články