Kaliňákov odchod z parlamentu sa posúva: Zmena plánu, v hre je ďalšie meno | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Kaliňákov odchod z parlamentu sa posúva: Zmena plánu, v hre je ďalšie meno

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák
Zdroj: SITA/Diana Černáková
28.12.2018 13:33

BRATISLAVA - Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) doručí svoje vzdanie sa mandátu do parlamentu až v pondelok 31. decembra. Zároveň podľa informácií ho po tomto kroku v poslaneckej lavici nahradí Peter Náhlik (Smer-SD), ktorý musel zo zákonodarného zboru odísť, keď sa v septembri do parlamentu vrátil bývalý vedúci Úradu vlády SR Igor Federič (Smer-SD).


Kaliňák v TV Pravda oznámil, že sa do konca roka 2018 vzdá mandátu poslanca v Národnej rade (NR) SR. "Zistil som, že dlh, ktorý voči rodine mám, je oveľa väčší, ako som si myslel, a mal by som ho splácať. Odchádzam z parlamentu, do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS) o tom, že sa vzdávam mandátu," avizoval. Pôvodne mal svoju abdikáciu doručiť dnes (v piatok), nakoniec tak urobí až v pondelok.

Definitívne rozhodnutie Kaliňáka: Odchod z parlamentu, politici reagujú

Podľa Kaliňáka je človek bez mandátu slobodnejší, môže oveľa viac hovoriť a viac sa brániť. "Chcem brániť dobré meno Smeru-SD aj jednotlivých predstaviteľov. Obnovím si aj advokátsku licenciu," povedal s tým, že v strane Smer-SD ako jej spoluzakladateľ ostáva, keďže kabáty nemení.

Či bude kandidovať vo voľbách v roku 2020, zatiaľ jasné nie je. "Ako konkrétnu rieku prejdem, poviem vtedy, keď pred ňou budem stáť. Pred touto riekou momentálne nestojíme, je to relatívne ďaleko a neviem sa k tomu ani v tejto chvíli vyjadriť," dodal Kaliňák.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články