°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Pár dní do mesiaca a k tomu aj letné prázdniny: Koľko odpracovali poslanci Národnej rady?

Národná rada SR
Národná rada SR
Zdroj: SITA/Diana Černáková
16.12.2018 10:05

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR strávili v roku 2018 v rokovacej sále dovedna 65 dní. Tie boli rozdelené do 13 schôdzí, a to vrátane plánovaných aj mimoriadnych.


Najviac rokovacích dní, 12, absolvovali poslanci v máji. Desať dní sedeli v laviciach v júni, deväť v decembri, po osem vo februári a v septembri. Po šesť dní sa v rámci pléna rokovalo v októbri a novembri, štyri dni v marci a dva vo februári. V júli a v auguste plénum nezasadalo.

Pôvodný harmonogram počítal pre rok 2018 s 82 rokovacími dňami, snemovňa to však stihla skôr. Napríklad posledné tri schôdze v roku sa postupovalo zrýchleným režimom. Okrem piatkov sa každý deň rokovalo o hodinu dlhšie a obedňajšie prestávky boli skrátené o polovicu.

Plán na rok 2019 opäť hovorí o 82 rokovacích dňoch, ktoré sú rozdelené do siedmich plánovaných schôdzí. Po vianočných prázdninách sa majú členovia snemovne do práce vrátiť 29. januára 2019. Od nového roka zároveň poslancov čakajú po rokoch vyššie platy.

Keďže nedošlo k ich opätovnému zmrazovaniu, stúpnu asi o tisíc eur. Súčasný prijem poslanca je v hrubom 1961 eur mesačne. K tomu im patria paušálne náhrady. Bratislavskí členovia snemovne poslanci tak poberajú dohromady 3346 eur, mimobratislavskí 3576 eur mesačne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články