°C

Pondelok, 10. august 2020. Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana.

Stretnutie troch najvyšších: Kiska, Danko a Pellegrini budú diskutovať o antisemitizme a fašizme

Andrej Kiska, v pozadí Peter Pellegrini a Andrej Danko
Andrej Kiska, v pozadí Peter Pellegrini a Andrej Danko
Zdroj: TASR / Martin Baumann
28.08.2018 20:45

BRATISLAVA - Traja najvyšší ústavní činitelia, prezident Andrej Kiska, predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) a predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) budú v stredu v Banskej Bystrici diskutovať o fašizme a antisemitizme.


Odbornú diskusiu k problematike dotyku fašizmu so štátnou mocou a samosprávou na tému Antisemitizmus – spoločenská a politická výzva organizuje šéf parlamentu v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom. Zúčastniť sa majú aj zástupcovia židovskej náboženskej obce, akademickej obce v Banskej Bystrici či predstavitelia cirkví.

Práve Banskobystrický kraj viedol v minulom volebnom období Marian Kotleba, ktorý je dnes poslancom NR SR. Pre neho a jeho poslancov zo strany ĽSNS hovorí aktuálne šéf parlamentu Danko o príprave protifašistických opatrení. Pripúšťa aj obmedzenie imunity, ktorá nedovoľuje trestať poslancov za ich výroky. Premiér Pellegrini si takéto opatrenie vie predstaviť. O potrebe boja s extrémistami a fašistami neraz hovoril aj prezident Kiska.

„Cieľom tohto stretnutia je konštruktívna výmena názorov medzi predstaviteľmi politických a spoločenských inštitúcií na aktuálne i praktické výzvy spojené s nenávistnými a extrémistickými prejavmi a antisemitizmom samotným, ktorá by mohla ďalej viesť k prijatiu konkrétnych rozhodnutí na exekutívnej a legislatívnej úrovni,“ informovala Kancelária Národnej rady SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články