°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Danko o veľkom boji s kotlebovcami: V Izraeli som sa neskutočne hanbil, priznal sa

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský
06.07.2018 14:50

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) plánuje na jeseň robiť veľmi vážne kroky v boji s ĽSNS. Uviedol to v piatok v priestoroch NR SR.


"Pochopil som, že musíme urobiť oveľa viac v boji s týmito šialencami," vyhlásil Danko. Ako ďalej uviedol, každému odporúča návštevu múzea v Izraeli. "V októbri predložím do pléna NR SR uznesenie, kde bude jasná definícia antisemitizmu, zlepšenie podmienok pre prácu orgánov činných v trestných konaniach pri definícii v Trestnom zákone aj v trestnom procese," povedal predseda NR SR.

"Pán Mizík a skupina poslancov ĽSNS sú vážny problém Slovenska. Ja som sa neskutočne hanbil v Izraeli, že taká strana tu je," vyhlásil Danko. "Stále vnímať negatíva dostáva na piedestál spoločnosti ľudí, ktorí nevedia povedať súvislú vetu ako pán Kotleba a jednoducho to vytvára obraz v mladých ľuďoch, že to je ten hrdina, ktorý zachráni Slovensko. Je to neskutočná medzinárodná hanba, že títo ľudia sú v NR SR," povedal Danko. Zároveň uviedol, že "žasne, kto v tejto spoločnosti si môže myslieť, že pán Mizík a Kotleba môžu riadiť tento štát." 

Kotleba reaguje

Kotleba v reakcii na slová predsedu NR SR zdôraznil, že Danko bol v Izraeli v období, kedy sa Slovensko pripravovalo na oslavy štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda. "Hneď ako sa vrátil, začal viesť reči o tom, že na Slovensku musíme prevziať izraelské zákony postihujúce každého, kto si dovolí kritizovať sionistickú politiku. Že na Slovensku musíme ešte viac prehĺbiť prenasledovanie tých, ktorí nesklonili hlavu a ktorí aj napriek súčasným perzekúciám majú stále odvahu hovoriť pravdu," povedal Kotleba vo videoodkaze uverejnenom na sociálnej sieti.

Ako ďalej doplnil, na Slovensku platí prísny zákon, ktorý obmedzuje slobodu vyjadrovania, vedeckého bádania a myslenia. "Andrej Danko chce ísť ešte ďalej a podľa vzoru Izraela tento zákon absolútne sprísniť," skonštatoval Kotleba.

Podľa neho Danko stojí na strane tých, ktorí túžia po svetovej vláde, ale aj na strane tých, "ktorí nemajú problém zabiť 50 ľudí len preto, že sa snažia demonštrovať za svoje práva na slušný život." Kotleba sa vo videoodkaze pýta občanov, či sa postavia na stranu, na ktorú sa postavil Andrej Danko, ktorá túži po moci, sláve a svetovláde alebo na stranu slobody, kde stojí Sýria a všetky ostatné ťažko skúšané štáty. Na tejto strane podľa Kotlebu stojí aj ĽSNS.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články