Olympijské hry vo Vysokých Tatrách: Podľa Danka by to Slováci s Poliakmi zvládli | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Olympijské hry vo Vysokých Tatrách: Podľa Danka by to Slováci s Poliakmi zvládli

Marek Kuchciński a Andrej Danko
Marek Kuchciński a Andrej Danko
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
20.02.2018 13:55

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) chce s Poliakmi začať opäť snívať sen o organizovaní olympijských hier vo Vysokých Tatrách. Ako povedal dnes na tlačovej besede po rokovaní s predsedom Sejmu Poľskej republiky Marekom Kuchcińským, obdivuje Poliakov, že dokážu snívať.


Zimnú olympiádu na slovenskej a poľskej strane Tatier označil Danko za sen, ktorý netreba prestať snívať. "Veľmi v tejto súvislosti oceňujem, že pán maršalek sa sám iniciatívne podujal prispieť k tomu, aby boli všetky legislatívne problémy na poľskej strane odstránené," uviedol Danko a zároveň deklaroval pripravenosť angažovať sa v tom, aby táto téma rezonovala i na pôde slovenského parlamentu a jeho výborov. "Som presvedčený, že Slováci a Poliaci by olympiádu určite zvládli," zdôraznil predseda NR SR.

Vychádza z presvedčenia o kvalite vzájomných slovensko-poľských vzťahov i intenzite vzájomnej spolupráce. "Poliaci sú pre nás strategický partner, nielen v rámci V4, ale aj v celej Európskej únii," uviedol Danko.

Marek Kuchciński a Andrej
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher

Danko sa netajil obdivom k poľským reformám, pretože sú podľa neho pokusom o zadefinovanie štátu v súčasnej EÚ. Partneri hovorili aj o spolupráci oboch parlamentov. Predseda Sejmu pozval všetkých poslancov NR SR do Poľska. Má záujem na tom, aby obe krajiny spolupracovali pri spomienkových oslavách historických udalostí, akými sú vznik Československa či obnovenie Poľska.

Vzťahy Slovenska a Poľska považuje Danko za najlepšie v histórii. „Aj z našej parlamentnej úrovne chceme i naďalej robiť všetko pre to, aby sa tento trend zachoval,“ skonštatoval predseda parlamentu Andrej Danko. Zároveň zdôraznil, že parlamentná dimenzia má v našej bilaterálnej relácii osobitné miesto a môže prinášať osobitnú pridanú hodnotu. „Pre Slovensko je veľmi dôležité pokračovať v aktívnej regionálnej spolupráci v rámci Visegrádskej skupiny. Je prirodzeným záujmom V4, aby náš hlas bolo počuť v EÚ, pretože len v silnej Európe budeme silní aj my,“ povedal.


Galéria

Marek Kuchciński a Andrej Marek Kuchciński a Andrej

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, TASR
FOTO: SITA/Ľudovít Vaniher

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články