Krajniak by najradšej zrušil europarlament: Poslanci mi to museli vysvetliť | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Krajniak by najradšej zrušil europarlament: Poslanci mi to museli vysvetliť

Milan Krajniak
Milan Krajniak
Zdroj: SITA
31.03.2017 14:35

BRATISLAVA - Zrušenie Európskeho parlamentu (EP) nie je dobrý nápad. Je to totiž jediná priamo volená inštitúcia v Únii, ktorá zastupuje záujmy členských štátov. Zhodujú sa v tom slovenskí europoslanci, ktorí tak vysvetľovali význam europarlamentu poslancovi Národnej rady (NR) SR Milanovi Krajniakovi (Sme rodina).


Krajniak vyhlásil, že europarlament je zbytočný a bol by za jeho zrušenie. Aj tak z neho podľa neho vychádzajú hlúposti. Ľuboša Blahu zo Smeru-SD to nenechalo chladným. "Ja by som radšej zrušil psychadeliká, ktoré motivujú takýchto križiakov," reagoval s tým, že Krajniak nevie nič o Únii.

"Názor o zrušení EP ma prekvapil. Považoval by som to za rezignáciu na možnosť občanov hovoriť do práce Bruselu," povedal europoslanec Eduard Kukan. Kolega Ivan Štefanec (KDH) zdôraznil, že EP je jediná priamo volená inštitúcia občanmi. Ako príklad jeho úspechu uviedol zrušenie roamingu. "Občanom to prinesie lacnejšie telefonovanie," poznamenal. EP tiež podľa jeho slov pracuje na energetickej únii, ktorá má ľuďom zlacnieť energie.

"Prítomnosť priamo volených zástupcov je dobrá," vyhlásila europoslankyňa Anna Záborská (KDH). Monika Smolková (Smer-SD) si nevie bez europarlamentu predstaviť fungovanie Únie. Sú to podľa nej práve europoslanci, ktorí dolaďujú smernice do najprijateľnejšej podoby pre ľudí.

Europoslanci odpovedali na viaceré otázky kolegov z Národnej rady. Týkali sa napríklad integrácie Únie, diskriminácie zamestnancov, rovnosti žien, pomoci malým a stredným podnikateľom, sanácie skládok. Hovorili aj o možnostiach harmonizácie minimálnej mzdy v rámci EÚ či spoločnej daňovej a azylovej politike. Otvorili aj tému presunu kompetencií z členských štátov do Bruselu, ako aj hlasovanie o imunite pre Marine Le Penovú.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články