Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Ďalšia rana pre #Sieť: Strana stratila svoje zastúpenie v nitrianskom mestskom zastupiteľstve

Roman Brecely
Roman Brecely (Zdroj: SITA)

NITRA - Strana #Sieť stratila svoje zastúpenie v nitrianskom mestskom zastupiteľstve. Po komunálnych voľbách v roku 2014 mala v 31-člennom poslaneckom zbore svoj klub, ktorý tvorili traja poslanci. Okrem Dominiky Tekeliovej, ktorá sa neúspešne uchádzala aj o post primátorky Nitry, bol jeho členom Ľuboš Török a Ján Greššo, ktorý bol šéfom klubu. Všetci traja poslanci sa teraz rozhodli zo #Siete odísť a založiť nový poslanecký klub.

"Dosť dlho sme boli trpezliví a čakali na to, či dôjde k nejakému reštartu pod vedením nového predsedu pána Brecelyho, ktorému ja osobne veľmi fandím a mám ho veľmi rád, lebo je to jeden seriózny férový človek, rovnako ako ľudia, ktorí v #Sieti zostali. Napriek tomu, už nevidíme v našom zotrvaní v #Sieti nejaký zmysel a po dohode sme opustili jej rady. Samozrejme, v nadväznosti na to, sme premenovali náš poslanecký klub, v ktorom sa v podstate nezmenilo vôbec nič, akurát názov a ten je Nezávislý klub mladých poslancov," uviedol Greššo, ktorý zostáva v čele nového klubu.

Ciele nezávislých mladých poslancov zostávajú podľa jeho slov rovnaké ako v čase, keď fungovali pod hlavičkou strany #Sieť. "Aj naďalej sa odmietame zúčastňovať personálnych bojov v mestskom zastupiteľstve a za tieto veci naozaj hlasovať nebudeme, pretože to nepovažujeme za dôležité. My nemáme záujem o žiadne pozície v dozorných radách, ani vo funkciách v mestských podnikoch a primárne sa do tohto boja zapájať nemienime. Sme spokojní s tým, že máme miesto v mestskej rade aj s našimi pozíciami, ktoré zastávame v odborných komisiách," dodal Greššo.

Viac o téme: NitraDominika Tekeliová#SieťRoman BrecelyĽuboš Török
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu