Kiska sa v Budapešti stretne s prezidentmi V4 a Nemecka | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kiska sa v Budapešti stretne s prezidentmi V4 a Nemecka

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: SITA
16.06.2014 08:02

BRATISLAVA – Prvá zahraničná cesta Andreja Kisku, ktorý sa v nedeľu stal štvrtým slovenským prezidentom, povedie dnes do Maďarska. V Budapešti sa Kiska stretne s prezidentmi krajín V4 aj Nemecka.


Nová slovenská hlava štátu do Maďarska cestuje na základe pozvania prezidenta Maďarska Jánosa Ádera. Ten organizuje spomienkovú slávnosť pri príležitosti 25. výročia udalostí, ktoré viedli k demokratickým spoločenským zmenám v Maďarsku.

V rámci programu v Budapešti sa prezidenti krajín V4 a Nemecka zúčastnia na ceremónii pri hroboch politických obetí revolúcie z roku 1956. Navštívia múzeum Domu teroru, kde sa nachádzajú expozície pripomínajúce obete diktatúr 20. storočia. Súčasťou programu bude i pracovný obed prezidentov.

Kiska by mal absolvovať bilaterálne rokovanie s poľským prezidentom Bronislawom Komorowským a maďarským prezidentom Jánosom Áderom. Na programe má aj neformálne stretnutie s českou hlavou štátu Milošom Zemanom a nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom. Informovalo o tom tlačové oddelenie kancelárie hlavy štátu.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články