Fico označil megazásah v Česku za "teatrálny": Také prípady sme už na Slovensku mali! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Fico označil megazásah v Česku za "teatrálny": Také prípady sme už na Slovensku mali!

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
16.06.2013 13:20

BRATISLAVA - Prípady, ktoré sú v súčasnosti predmetom stíhania v susednom Česku po policajnej megarazii, sme na Slovensku mali. V diskusnej relácii STV O päť minút 12 to dnes povedal premiér Robert Fico.


"Ak máme hovoriť o odpočúvaní politikov, veď to u nás bolo. Máme jedného pána poslanca, ktorý ako minister odpočúval novinárov, ľudí, ktorí s ním spolupracovali. Keď hovoríme o kupovaní poslancov, predsa dobre vieme, že dvaja poslanci za HZDS boli kúpení. Priamo to potvrdil poslanec NR SR, vtedajší minister spravodlivosti, pán Lipšic," vyhlásil Fico. Verí, že odpočúvanie exministrom obrany Ľubomírom Galkom (SaS) aj kupovanie poslancov HZDS sa vyšetrí. "Len, ako sa hovorí, na úplatok vám nikto nedá potvrdenku," dodal. Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský v relácii povedal, že o kupovaní poslancov na Slovensku nevie. "Keby som o ňom vedel, hneď to nahlásim orgánom činným v trestnom konaní," uviedol Hrušovský. Premiér na to reagoval s tým, že sa opiera o slová vtedajšieho ministra spravodlivosti Daniela Lipšica, ktorý je dnes nezaradeným poslancom NR SR.

Fico tiež vyhlásil, že by bol nerád, ak by sa na základe "teatrálneho" zásahu českej polície vytváral o Slovensku obraz, že sa tu nič nedeje. "Môžem potvrdiť, že je vytvorená daňová kobra, ktorá veľmi účinne bojuje s veľkými únikmi daní a mnoho vecí bolo podaných na trestné stíhanie," zdôraznil.

To, čo sa momentálne deje v susednom Česku podľa Hrušovského ovplyvní politickú tvár českej politickej scény na desiatky rokov. "Aj mňa osobne napadajú rôzne úvahy, čo vlastne je v pozadí tohto celého prípadu. Zatiaľ tie zistenia nie sú tak presvedčivé, ktoré by zodpovedali obsahu, vecnosti a forme zásahu, ktorý bol urobený," povedal Hrušovský. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články