Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Prvé kontúry platformy v KDH Procházka predstaví na jeseň

Radoslav Procházka
Radoslav Procházka
Zdroj: SITA
25.07.2012 10:00

BRATISLAVA - Platforma v KDH, ktorej vznik pripravuje poslanec NR SR Radoslav Procházka, začína získavať podľa neho konkrétnejšie kontúry.


 Ako však povedal dnes, vzhľadom na program tejto a nasledujúcej schôdze sa v tejto chvíli viac sústredí na prípravu pozmeňovacích návrhov k viacerým vládnym návrhom zákonov. „Prvé programové súradnice platformy budú do podoby, spôsobilej na zverejnenie, pripravené začiatkom jesene,“ vyhlásil.

Vznik platformy ohlásil Procházka v júni počas snemu KDH. Vtedy povedal, že jeho úsilie o systémovú zmenu fungovania KDH nebolo v konečnom dôsledku na sneme úspešné, ale dôležité je, že sa mu podarilo presadiť aspoň otvorenú diskusiu. „Nepodlieham pocitom odovzdanosti, naopak, budem pokračovať v úsilí o vnútornú obrodu hnutia budovaním programovej platformy, pravdepodobne aj s ambíciou postupnej prípravy novej personálnej alternatívy voči súčasnému vedeniu," povedal vtedy Procházka.

Procházka sa snažil na sneme presadiť zmenu stanov, čo sa mu nepodarilo. Vedenie hnutia ju plánuje pripraviť na najbližší snem, ktorý bude o dva roky. Na prípravu novelizácie tohto dokumentu chce hnutie zriadiť aj komisiu. „Poskytnem vedeniu výsledky svojej práce na stanovách, ale do komisie si sadnúť nepôjdem. Som totiž presvedčený, že to posledné, čo dnes KDH potrebuje, je nejaká komisia na zmenu stanov,“ vyhlásil Procházka.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články