Envirorezort dostal mastnú pokutu, zaplatiť musí takmer 655 tisíc! | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Envirorezort dostal mastnú pokutu, zaplatiť musí takmer 655 tisíc!

Ján Chrbet
Ján Chrbet
12.05.2012 09:30

BRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR dostalo od Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) pokutu 654.500 eur. Vo svojom hlavnom spravodajstve o tom dnes informovala televízia TA3 s tým, že dôvodom sankcie je zmluva ešte z čias ministra Jána Chrbeta (SNS).


Rezort dostal pokutu za to, že Chrbet "prihral" 13-miliónovú propagačnú zákazku malej a dovtedy takmer neznámej reklamnej agentúre Bros. Súťaž bola podľa televízie iba naoko, ďalšie dve renomované firmy mali smolu. Ministerstvo pritom podľa TA3 nezaujímali výsledné cenové ponuky a porušilo tak zákon o verejnom obstarávaní.

Chrbet uzavrel zmluvu s firmou Bros na propagáciu Operačného programu Životné prostredie. Peniaze smerovali napríklad na workshopy, konferencie alebo špeciálne logá. Zmluva platí až do budúceho roka a väčšina z 13 miliónov eur je už údajne vyčerpaná.

Zmluvu kritizovali médiá už v roku 2010. Propagácia Operačného programu bola podľa nich v niektorých prípadoch až desaťnásobne predražená. Chrbet sa k pokute nevyjadril, nedvíhal telefón.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články