Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Podľa Žitňanskej v SDKÚ panuje zhoda a všetci sú pyšní!

Lucie Žitňanská
Lucie Žitňanská
Zdroj: SITA
28.04.2012 14:35

BRATISLAVA - V SDKÚ-DS nie sú podľa podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej zásadné rozdiely medzi predstavami v tom, čo by mala SDKÚ-DS robiť. Ako povedala v strane panuje absolútna zhoda v tom, že všetci sú pyšní na eurointegračné výsledky, na reformy, ktoré priniesli dobré výsledky.


"Ale reformy nie sú cieľom, ale nástrojom. Musíme sa viac zamerať na to, čo ľudí trápi," povedala. Členov strany na otvorených regionálnych predsedníctvach, kde kandidáti na predsedu predstavovali svoje vízie, zaujíma najmä predstava o vnútornom fungovaní, o toku informácií, ako bude strana fungovať do vnútra. "Zaujímalo ich, ako budú zatiahnutí do práce v rámci SDKÚ," dodala.

Pavlovi Frešovi doručili členovia strany 123 stanovísk a pripomienok k tézam Generálnej línie na roky 2012 až 2016, v ktorej predstavil víziu obnovy SDKÚ-DS ako modernej ľudovej strany. Sú medzi nimi doplnenia, nové návrhy ale aj podporné stanoviská. „Je to signál, že členom SDKÚ-DS záleží na budúcnosti strany a že sa zaujímajú o ponuky kandidátov," povedal Frešo. Najviac pripomienok smeruje práve do oblasti pilierov modernej ľudovej strany. Podľa pripomienok členskej základne by sa SDKÚ-DS viac mala venovať každodenným problémom strednej vrstvy, mladých rodín, ale aj živnostníkov a malých podnikateľov. Členovia SDKÚ-DS strane pripomínajú aj to, aby sa viac venovala vidieku. Aj podľa Freša tvoria pracujúci ľudia na vidieku základ podpory stredopravých strán všade na svete. „Myšlienka návratu ku koreňom, ktoré z SDKÚ-DS urobili lídra stredopravých strán, je aktuálna," doplnil Frešo. Podľa neho je to vidieť aj na regionálnych konferenciách, na ktorých sa diskutuje o programoch kandidátov.

O novom vedení rozhodnú delegáti strany na Kongrese v Banskej Bystrici v sobotu 19. mája 2012. Na post predsedu kandiduje okrem Žitňanskej a Freša aj Viliam Novotný.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články