KDS podporuje Čarnogurského ambície stať sa prezidentom | Topky.sk

Streda, 18. september 2019. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

KDS podporuje Čarnogurského ambície stať sa prezidentom

Ján Čarnogurský
Ján Čarnogurský
Zdroj: SITA
13.04.2012 11:48

BRATISLAVA - Potenciálny prezidentský kandidát Ján Čarnogurský (KDH) bude mať v prípade uchádzania sa o post hlavy štátu podporu Konzervatívnych demokratov Slovenska (KDS).


"Bol by to pre nás dobrý prezidentský kandidát, samozrejme, že by sme ho podporili," povedal dnes pre predseda KDS Vladimír Palko.

Zahraničnopolitické názory, v ktorých Čarnogurský často akcentuje potrebu dobrých vzťahov s Ruskom, podľa Palka nie sú prekážkou. "Niekedy dáva príliš veľký dôraz na orientáciu na Rusko, naše názory nie sú totožné, ale v zásade nie sú až také vzdialené," vysvetlil. Čarnogurský podľa Palka ako prvý z ponovembrových politikov pochopil, že nie je iná alternatíva ako prevziať demokraciu západného typu, ale zároveň zistil, že tento svet prináša svojské problémy. "Pochopil, že svet NATO nie je ideálny, pochopil aj to, že aj Amerika sa môže niekedy mýliť. Dôkazom je napríklad vojna v Iraku, kde sme mali úplne totožný názor v tom, že sme ju odmietali," dodal Palko.

Zakladateľ KDH Čarnogurský avizoval, že o svojej kandidatúre sa rozhodne do konca roka 2012. Určujúce preňho bude, či pre tento krok nájde priaznivú verejnú odozvu. Kandidovať nechce z vôle politických strán, ale na základe podpisov od občanov. Prezidentské voľby budú na jar v roku 2014. Súčasný prezident Ivan Gašparovič už nebude môcť kandidovať, pretože tento post zastáva druhé volebné obdobie po sebe.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články