Viskupič z Obyčajných ľudí skočil zo 40 metrov: Urobil som chybu! | Topky.sk

Nedeľa, 24. marec 2019. Meniny má Gabriel, zajtra Marián.

Viskupič z Obyčajných ľudí skočil zo 40 metrov: Urobil som chybu!

Poslanec Jozef Viskupič skočil zo 40 metrov.
Poslanec Jozef Viskupič skočil zo 40 metrov.
Zdroj: archív J. V., POKO
16.08.2011 10:20

TRNAVA – Na adrenalínový zoskok z výšky väčšej, ako je 12-poschodový panelový dom, sa väčšinou odhodlajú ľudia bez pudu sebazáchovy alebo takí, ktorí túžia prekonávať výzvy. Do druhej skupiny sa prednedávnom zaradil aj poslanec z Obyčajných ľudí Jozef Viskupič. Nie všetko však dopadlo podľa jeho predstáv a on to trpko oľutoval.


Poslanec si podobný skok vyskúšal už v minulosti v holandskom Rotterdame, vtedy sa však spustil z mosta. Pohľad na vodu naňho pôsobil menej odstrašujúco ako kamenná dlažba na Trojičnom námestí v Trnave. „Keď pozeráte na kamennú dlažbu, nie je vám všetko jedno,“ povedal pre Topky Viskupič. Na druhej strane si však pochvaľoval krásny výhľad, ktorý sa mu naskytol vďaka obrovskej výške a blízkym horám. „Päť-, šesťkrát som pozrel dole a zase k Malým Karpatom. Mal som pocit, že urobím krok a som pri nich.“


Poslanec Jozef Viskupič skočil
Zdroj: archív J. V., POKO


Politik sa kvôli zoskoku nechal vyviezť v železnej klietke do výšky 40 metrov na 43-tonovom žeriave. Priznal však, že kvôli tomu, že veľa a rád rozpráva, si celú situáciu nevychutnal naplno. „Urobil som chybu. Bavil som sa s tým inštruktorom, s ktorým som sa vyviezol hore. Mal som tam ísť s vlastnými myšlienkami.“ Lietanie poslanca baví a výšky má rád. „Nebál som sa, dokázal som si, že to zvládnem.“ Prezradil, že kedysi chcel byť pilotom, zdravotný stav mu to však nedovolil.

Viskupič sa svojím zoskokom na Trojičnom námestí v Trnave zaradil medzi 71 odvážlivcov, ktorí to počas Trnava Extreme Day skúsili. Piati sa síce nechali vyviezť až hore, no napokon ich premohol strach a skočiť z úctyhodnej výšky sa neodhodlali. „Skočil som aj kvôli tomu, aby som mal nadhľad. Ako politik ho potrebujem," doplnil Viskupič.

Poslanec Jozef Viskupič skočil
Zdroj: archív J. V., POKO

 


Galéria

Poslanec Jozef Viskupič skočil Poslanec Jozef Viskupič skočil Poslanec Jozef Viskupič skočil Poslanec Jozef Viskupič skočil Poslanec Jozef Viskupič skočil Poslancov doklad o tom,

Nástroje k článkuZDROJ: Dee
FOTO: archív J. V., POKO

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články