Vo štvrtok je odvolacie konanie v kauze Glance house | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Vo štvrtok je odvolacie konanie v kauze Glance house

Marián Kočner
Marián Kočner
Zdroj: glob.sk
07.10.2018 16:55

BRATISLAVA - V štvrtok je na Krajskom súde v Bratislave naplánované verejné zasadnutie v rámci odvolacieho konania v kauze Glance house.


Okresný súd Bratislava II v tomto prípade v januári tohto roku oslobodil spod obžaloby Róberta Číža a jeho manželku Adrianu. Prokurátorka ich pôvodne žalovala pre trestný čin podvodu. Podľa obžaloby sa snažili získať povodne firmu, ktorá postavila bytovku Glance house v Bernolákove na úkor spoločníčky. Voči oslobodzujúcemu verdiktu podala prokurátorka odvolanie.

Prípad sa týka sporu o bytovku postavenú v Bernolákove. Tú špeciálne prokuratúra v roku 2010 po sporoch spoločníkov ktorí ju stavali zablokovala. Zo zámeru podvodne získať bytovku potom obvinili práve Róberta Číža. 

V roku 2012 bytovku na základe listu vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku previedli pod firmu spájanú s v súčastnosti väzobne stíhaným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Ten bol údajne blízky protistrane v spore s Róbertom Čížom. V decembri 2016 súd vyhlásil na bytovku konkurz. Trnka bol pre svoj postup v kauze disciplinárne stíhaný a zbavený funkcie prokurátora. Súdy však dvakrát rozhodnutie zrušili.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články