°C

Utorok, 7. apríl 2020. Meniny má Zoltán, zajtra Albert.

FOTO Smrtiaci autobus z Košíc: Ženu (42) pri výskoku vozidlo zachytilo, podané trestné oznámenie

Autobus pritlačil o zábradlie 42-ročnú ženu, ktorá leží s vážnymi zraneniami v jednej z košických nemocníc
Autobus pritlačil o zábradlie 42-ročnú ženu, ktorá leží s vážnymi zraneniami v jednej z košických nemocníc
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
14.09.2019 18:00

KOŠICE – Samovoľným pohnutím sa autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach a následným zakliesnením 42-ročnej ženy sa zaoberá polícia. Tá podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom všeobecného ohrozenia. Ide o včerajší prípad, kedy sa autobus nekontrolovateľne začal rútiť z kopca.


K pohybu autobusu došlo v čase, keď bol vodič v jeho zadnej časti a odstraňoval zatiaľ nezistenú chybu. Po tom, ako sa autobus zo zastávky pohol, cestujúci z neho začali vyskakovať. Ako informovala, k udalosti došlo v piatok (13. 9.) okolo 18.00 h na ulici Trieda L. Svobodu v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, a to smere zo zastávky Kalinovská k ulici Hlinkovej.

FOTO Smrtiaci autobus z
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Žena sa chcela zachrániť, no autobus ju zachytil

„Počas toho, ako sa z autobusu pokúšala vyskočiť aj poškodená žena, ju autobus doposiaľ neznámym spôsobom zachytil. Následne autobus narazil do kovového zábradlia nachádzajúceho sa za zastávkou Kalinovská, po náraze zostal stáť,“ spresnila s tým, že žena zostala zakliesnená medzi kovovým zábradlím, stĺpom verejného osvetlenia a podvozkom autobusu. Vyslobodzovali ju hasiči, čo potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

FOTO Smrtiaci autobus z
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Príčinu budú vyšetrovať

Ivanová tiež uviedla, že podľa predbežného vyjadrenia lekárov žena utrpela ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Dodala, že nedbanlivostným konaním bolo spôsobené všeobecné nebezpečenstvo tým, že bol ohrozený život a zdravie cestujúcich. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú podľa jej slov predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Petrušová uviedla, že išlo o autobusovú linku č. 72. „Pokiaľ nebudú známe výsledky vyšetrovania, nebudeme sa k tejto udalosti bližšie vyjadrovať,“ uzavrela.


Galéria

Autobus pritlačil o zábradlie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články