°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

VIDEO Mariana Kočnera previezli do Bratislavy: Mimoriadne opatrenia, nasadili aj vrtuľník

Na snímke Mariana K. predvádzajú na nitriansku pobočku Národnej kriminálnej agentúry
Na snímke Mariana K. predvádzajú na nitriansku pobočku Národnej kriminálnej agentúry
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
08.09.2019 21:43

BRATISLAVA - Mariana Kočnera v nedeľu večer previezli z Leopoldova do bratislavského Justičného paláca. Práve na tomto mieste v pondelok pokračuje pojednávanie v kauze falšovania miliónových zmeniek TV Markíza. V prípade je obžalovaný už spomínaný Kočner a tiež bývalý šéf televízie Pavol Rusko.


Kočnera do hlavného mesta doviezli vo vozidle Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktoré sprevádzalo niekoľko áut s kukláčmi aj vrtuľník. Informoval o tom Denník N. Eskorta dorazila do Bratislavy okolo 21. hodiny večer.

Hlavné pojednávanie bude v pondelok pokračovať v Ústave na výkon väzby v Bratislave po tom, čo to odporučil Zbor väzenskej a justičnej stráže. Pôvodne sa pojednávalo priamo v sídle Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, avšak ZVJS pociťoval bezpečnostné riziko spojené s prevozom Mariana Kočnera. Práve to bol dôvod mimoriadnych bezpečnostných opatrení.

Na zajtrajšie pojednávanie by sa mal okrem iných dostaviť aj bývalý novinár a niekdajší riaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten mal pre Kočnera sledovať novinárov, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka. 


Galéria

Na snímke Mariana K. Na snímke Mariana K.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články