V Tatrách išlo o život: Muž mal padať 120 metrov, druhý sa poranil pri páde na skalách | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

V Tatrách išlo o život: Muž mal padať 120 metrov, druhý sa poranil pri páde na skalách

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE
31.08.2019 15:38

VYSOKÉ TATRY - O pomoc približne po 120-metrovom páde muža vo Vysokých Tatrách boli v sobotu okolo poludnia požiadaní horskí záchranári. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, zásah vykonala samostatne Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) z Popradu.


„Na tiesňovú linku HZS 18300 bol nahlásený pád muža skalným terénom z turisticky značeného chodníka pod Poľským hrebeňom na strane Velickej doliny, po ktorom zostal ležať v bezvedomí s viditeľnými poraneniami v oblasti krku a hlavy. Záchranári HZS okamžite požiadali o súčinnosť VZZS z Popradu,“ spresňujú horskí záchranári.

O pomoc boli požiadaní aj pre 48-ročného turistu, ktorý v oblasti Rysov spadol na turistickom chodníku a spôsobil si poranenie hrudníka a odreniny viacerých častí tela. Ešte v sprievode kamarátov zostúpil na Popradské pleso, kde počkal na pomoc. „Záchranári HZS ho po príchode na miesto vyšetrili, poskytli mu neodkladnú zdravotnícku pomoc a následne ho terénnym automobilom transportovali na zastávku Popradské pleso,“ dodáva HZS s tým, že do opatery si ho následne prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračoval do nemocnice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články