Osud holandských a poľských futbalových fanúšikov je otázny: Súd bude rozhodovať už zajtra | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Osud holandských a poľských futbalových fanúšikov je otázny: Súd bude rozhodovať už zajtra

Súd sa bude konať zajtra
Súd sa bude konať zajtra
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
13.07.2019 19:50

BRATISLAVA - O obžalobe prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I voči siedmim futbalovým fanúšikom, ktorí sa v stredu večer (10. 7.) v centre Bratislavy dopustili bitky a výtržností, bude sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I rozhodovať v nedeľu (14. 7.) od 13.00 h.


Informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak, rozhodovanie bude neverejné. Do budovy súdu v Justičnom paláci počas víkendu nie je možný vstup. O rozhodnutí súdu bude informovať teda hovorca KS v Bratislave. Obžaloba bola na OS Bratislava I podaná v zmysle paragrafu 204 odseku 1 Trestného poriadku v piatok (12. 7.) neskoro večer. Sudca spomínaný termín určil na nedeľu po naštudovaní veci a aj po dohode s prokurátorom a obhajcami.

Osud holandských a poľských
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Polícia obvinila za výtržnosti na Ventúrskej ulici v Bratislave siedmich ľudí, z toho štyroch občanov Holandska a troch občanov Poľska. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti. Obvinení boli eskortovaní do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom superrýchlom konaní. 

Osud holandských a poľských
Zdroj: Tip čitateľa/Ján K.

Policajti v rámci objasňovania tohto skutku žiadajú o pomoc všetkých, ktorí si udalosť natáčali mobilom, aby záznam poskytli na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave I na Sasinkovej ulici. V rámci trestného konania sa v súčasnosti zisťuje aj počet poškodených a rozsah spôsobenej škody.

Osud holandských a poľských
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Po stredajšej bitke na Ventúrskej ulici polícia zadržala a zaistila 107 osôb, z toho 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranených bolo podľa nej 17 osôb z táborov fanúšikov. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový (11. 7.) futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.


Galéria

Súd sa bude konať

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články