Mladík z Hriňovej nezniesol rozchod: Spáchal bombový útok na auto bývalej priateľky | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Mladík z Hriňovej nezniesol rozchod: Spáchal bombový útok na auto bývalej priateľky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
30.05.2019 21:05

BANSKÁ BYSTRICA - Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody štyri roky a osem mesiacov pre 22-ročného Róberta Šuleka z Hriňovej. Mladý muž spáchal zločin nedovoleného ozbrojovania a poškodzovania cudzej veci voči bývalej priateľke. Na jej auto umiestnil a odpálil výbušninu za to, že sa s ním rozišla. Skutok sa stal v máji minulého roku v obci Korytárky v okrese Detva.


Šulek sa priatelil so Slavomírou pár mesiacov začiatkom roku 2018. Keď mu o dva roky mladšie dievča oznámilo, že sa s ním rozchádza, hrozil jej, že ak s ním nebude, dá jej na auto bombu. Urobil tak 19. mája nadránom. Pri výbuchu sa nikto nezranil, ale na aute Audi A3 vznikla škoda 3 541 eur. Škoda 141 eur vznikla aj na dome príbuzných, u ktorých dievčina prechodne bývala, pretože pri explózii časť výbušniny zasiahla jeho fasádu.

Šulek na súde vyhlásil, že je nevinný a odmietol vypovedať. Okresný súd vo Zvolene ho uznal za vinného na základe výpovede Slavomíry a ďalších svedkov a iných dôkazov. Trest mu uložil na dolnej hranici trestnej sadzby. Priťažilo mu, že už bol v minulosti trikrát trestaný. Polícia urobila u neho doma prehliadku, ale žiadne výbušniny nenašla. Policajný pes sa však zastavil pri skrini, v ktorej Šulek mal výbušniny a ukazoval ich priateľke.

Odvolací senát neuznal Šulekovo tvrdenie, že je nevinný a prvostupňový verdikt potvrdil. Predseda senátu hneď aj nariadil výkon trestu. Šulek si ho odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články