V daňovej kauze Zoltána Andruskóa sa nerozhodlo, pojednávanie bolo odročené na september | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

V daňovej kauze Zoltána Andruskóa sa nerozhodlo, pojednávanie bolo odročené na september

Pojednávanie v prípade ekonomickej trestnej činnosti Zoltána Andruskóa a Jána Minarovýcha
Pojednávanie v prípade ekonomickej trestnej činnosti Zoltána Andruskóa a Jána Minarovýcha
Zdroj: Jan Zemiar
22.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Pojednávanie vo veci krátenia dane s obžalovanými Zoltánom A. a Jánom M. na Okresnom súde Bratislava V bolo odročené na september. Obžalovaný Zoltán A. dal súhlas na konanie v neprítomnosti. Je väzobne stíhaný aj za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.


Na stredajšom pojednávaní boli vypočutí traja svedkovia. Viacero svedkov sa nedostavilo. Pojednávanie, na ktoré bude predvolaných sedem svedkov, bolo odročené na 2. septembra. Z hlavného pojednávania vo veci krátenia dane bola vylúčená verejnosť vrátane médií. Verejným bude až rozsudok vo veci samej. Obžalovaný Ján M. sa dostavil na súd zamaskovaný a nechcel sa rozprávať s novinármi.

Zoltán A. čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

V prípade vraždy Jána Kuciaka bol Zoltán A. označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana K., ktorý je v súčasnosti obvinený z objednávky vraždy novinára a väzobne stíhaný v inom prípade.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články