Havária, pri ktorej tuhla krv v žilách: FOTO Žena utrpela ľahké zranenia, uhynuli majestátne zvieratá | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Havária, pri ktorej tuhla krv v žilách: FOTO Žena utrpela ľahké zranenia, uhynuli majestátne zvieratá

Pri autonehode uhynuli dva kone.
Pri autonehode uhynuli dva kone.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
23.03.2019 21:30

VELIČNÁ - V noci došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Veličné k nepríjemnej havárii. Posádka auta našťastie neutrpela život ohrozujúce zranenia, tvrdý náraz sa však stal osudným dvom koňom. Čo predchádzalo kolízii s majestátnymi tvormi, nie je známe.


Polícia na svojej facebookovej stránke informovala, že na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 23-ročný vodič z Poľska viedol vozidlo Volkswagen, načo z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu auta a dvoch koní. "Pri dopravnej nehode utrpela 35-ročná spolujazdkyňa z vozidla predbežne ľahké zranenia," priblížila polícia v príspevku.

Pri autonehode uhynuli dva
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Oba kone však uhynuli. "Na vozidle vznikla predbežne škoda vo výške 15 000 eur a úhynom koní predbežná škoda vo výške 2 000 eur," dodali zástupcovia zákona. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku udalosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Čo teda kone robili na ceste, polícia nepriblížila.

Nehodu spôsobila aj únava

V obci Turňa nad Bodvou sa zas pod rannú nehodu mala podpísať únava. Vodič smeroval podľa doterajších zistení v smere od Košíc do obce Gemerská Hôrka. Počas šoférovania mal však zaspať, prešiel s autom do protismeru a mimo cestu, a po vyše 100 metroch nabúral do reklamného pútača, potom do betónového oplotenia rodinného domu. To však prerazil. Na pozemku ho napokon zastavila až dreváreň.

Dopravná nehoda v obci Turňa
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Zranenia utrpeli štyria ľudia z okresu Rožňava. "Podľa predbežných lekárskych správ pri dopravnej nehode sa ťažko zranil spolujazdec (42), vodič a dvaja ďalší spolujazdci (29, 46) utrpeli ľahké zranenia. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo," uviedla košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Dopravná nehoda v obci Turňa
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Celkovú škodu predbežne vyčíslili na približne 11 000 eur. "Udalosť na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie, ktorá v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví," dodala Mésarová. Bližšie okolnosti a presná príčina dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.


Galéria

Pri autonehode uhynuli dva Pri autonehode uhynuli dva Dopravná nehoda v obci Turňa Dopravná nehoda v obci Turňa Dopravná nehoda v obci Turňa Dopravná nehoda v obci Turňa

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články