°C

Piatok, 18. september 2020. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Pri razii NAKA zatkli starostu aj syna: U mafiánskeho gangu sátorovcov si mali objednať vraždy

NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj jeho syna.
NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj jeho syna.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
21.02.2019 13:45

BRATISLAVA - Vo štvrtok v okresoch Galanta a Dunajská Streda od skorých ranných hodín zasahujú príslušníci protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry. Elitní policajti počas akcie Valentín zadržali štyri osoby. Informáciu priniesla polícia na sociálnej sieti. Medzi zadržanými má byť aj starosta obce Dolný Chotár a jeho syn.


Ako priblížila polícia, ide o zaisťovaciu akciu v súvislosti s násilnou a majetkovou trestnou činnosťou. "Konkrétne piatich vrážd, podvodu a zločinu podporovania zločineckej skupiny, v tomto prípade „sátorovcov“," objasnili v príspevku.

NAKA zadržala starostu obce
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vo štvrtok zadržali policajti celkovo štyri osoby. "Z toho tri obvinené a jedna ako podozrivá. Ďalší traja obvinení sú vo väzbe pre inú trestnú činnosť. Policajti vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov,​" dodala polícia s tým, že o väzbe obvinených, ktorí boli zadržaní, rozhodne príslušný sudca

Veľká razia NAKA: Na Liptove pochytali vojakov, VIDEO drogový biznis!

V putách skončil starosta a jeho syn

Podľa informácií televízie Markíza, polícia zadržala starostu obce Dolný Chotár pri Galante, v putách skončil aj jeho syn.

Starosta František Dora
Starosta obce Dolný Chotár
Zdroj: dolnychotar.sk

Vyšetrovateľ NAKA má starostu viniť z objednávky vraždy muža ešte z roku 2009 - 2010. Zločin mali vykonať muži z mafiánskej skupiny sátorovcov. Pozostatky zavraždeného objavili policajti ešte v januári. 

NAKA zadržala starostu obce
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vraždu si mal objednať aj syn starostu, malo ísť však o likvidáciu iného muža. Syn mal byť aj členom spomínanej zločineckej skupiny. Policajti si posvietili aj na dom starostu, tiež na dom jeho syna, prehľadali však aj úrad. 

NAKA zadržala starostu obce
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Správu budeme aktualizovať.


Galéria

NAKA zadržala starostu obce NAKA zadržala starostu obce Starosta František Dora. NAKA zadržala starostu obce NAKA zadržala starostu obce

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články