°C

Utorok, 4. august 2020. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Starosta Dolného Chotára obvinený z viacerých vrážd: Súd ho poslal do väzby

NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj jeho syna.
NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj jeho syna.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
24.02.2019 17:50

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici dnes vzal do väzby troch obvinených, zadržaných v rámci akcie Valentín. Ide o starostu obce Dolný Chotár Františka D., jeho syna Františka a ich kamaráta Ladislava A.


František D., mladší
Starosta Dolného Chotára obvinený
Zdroj: SITA

Obvinenie sa týka piatich vrážd, podvodu a zločinu podporovania zločineckej skupiny sátorovcov. Súd vyhovel v plnom rozsahu návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý požadoval väzbu pre obavy, že obvinení by mohli ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. Rozhodovanie o väzbe sa uskutočnilo pomerne rýchlo, pretože obvinení odmietli vypovedať. Verdikt súdu nie je právoplatný, obvinení podali voči nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

František D.
Starosta Dolného Chotára obvinený
Zdroj: SITA

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 21. februára počas razie s krycím menom Valentín zadržala štyroch ľudí. Pre starostu obce Dolný Chotár Františka D., jeho syna Františka a Ladislava A. prokurátor žiadal väzbu. Štvrtý zadržaný bol podozrivý, ale pre neho prokurátor väzbu nenavrhol. Starosta aj so synom vypovedali v prípravnom konaní vo veľkej kauze sátorovcov. Ich výpovede sa na pojednávaní s týmto gangom čítali, pretože obaja sa na súde ospravedlnili.

Ladislav A.
Starosta Dolného Chotára obvinený
Zdroj: SITA


Galéria

NAKA zadržala starostu obce František D., mladší František D. Ladislav A.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články