°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Kauza športovej korupcie: Vyšetrovateľ NAKA navrhol 19 dohôd o vine a treste a dve obžaloby

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
25.02.2019 14:55

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry skončil prípravné konanie v prípade športovej korupcie, ktorú polícia vyšetrovala v rámci akcie "Delegát". Ako ďalej polícia informuje na sociálnej sieti, v prípade vzniesli 21 obvinení. Vyšetrovateľ teraz predložil prokurátorovi návrhy na začatie konania o vine a treste u 19 obvinených, u dvoch osôb bol predložený návrh na podanie obžaloby.


Národná Kriminálna agentúra ešte v júli minulého roku vykonala v súčinnosti so Slovenským futbalovým zväzom v Banskej Bystrici akciu zameranú na rozhodcov aj zástupcov futbalových klubov. "Sedemdesiat policajtov z NAKA a zo Strednej odbornej školy Policajného zboru z Pezinku obsadili priestory v Banskej Bystrici, kde sa konal seminár futbalových rozhodcov," informovala vtedy polícia s tým, že akcia súvisela s rozhodovaním na futbalových zápasoch v pôsobnosti Stredoslovenského futbalového zväzu (SSFZ).

Hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti si na osobných stretnutiach podľa polície nechali sľúbiť a následne prijímali úplatky dvesto až tisíc eur od predstaviteľov futbalových klubov za ovplyvňovanie výsledkov futbalových zápasov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články