Františkova smrť otriasla Bratislavčanmi: FOTO Jeho bicykel zlisoval autobus, srdcervúci osud | Topky.sk

Pondelok, 20. máj 2019. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

Františkova smrť otriasla Bratislavčanmi: FOTO Jeho bicykel zlisoval autobus, srdcervúci osud

Zrážka cyklistu s vozidlom MHD sa skončila tragicky.
Zrážka cyklistu s vozidlom MHD sa skončila tragicky.
Zdroj: Tip čiateľa, FB/Polícia SR - Bratislavský kraj
15.02.2019 18:00

BRATISLAVA - V mestskej štvrti Vrakuňa včera vyhasol život staršieho cyklistu, ktorý podľahol utrpeným zraneniam po tom, čo došlo k stretu medzi ním a autobusom MHD. Polícia už začala tragický incident vyšetrovať. Podľa našej čitateľky na bicykli sedel František (†66), ktorý bol v miestnej komunite považovaný za legendu.


Tragický incident sa stal v priebehu včerajšieho podvečera. Podľa krajského policajného hovorcu Michala Szeiffa došlo k zrážke autobusu MHD a cyklistu (66). Ten po strete na Hradskej v smere k Estónskej ulici utrpel zranenia, s ktorými bol privolanou sanitkou prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Bohužiaľ, počas prevozu zraneniam podľahol.

Zrážka cyklistu s vozidlom
Zdroj: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

„Vodič vozidla MHD bol na mieste podrobený vykonaniu dyhovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, tá prítomnosť alkoholu v dychu vodiča nepreukázala,“ povedal Szeiff s tým, že hliadka dopravnej polície bola vyslaná k prevereniu spomínaného oznámenia krátko pred 17.30 hodinou.

Zrážka cyklistu s vozidlom
Zdroj: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

Okolnosti tragickej nehody sú nateraz nejasné. „Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností, ktoré tejto udalosti predchádzali, sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II, ktorý začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ doplnil hovorca.  

Zrážka cyklistu s vozidlom
Zdroj: Tip čitateľa/Nika

František (†66) sa svojmu novému bicyklu veľmi tešil

Podľa Moniky je zosnulým mužom František, ktorému sa zrejme stali osudnými absentujúce reflexné prvky. „Dnes večer (14. februára pozn. red.) Vrakuňa prišla o ikonu. Celý život si ho pamätám, ako chodil pešo. Pamätám si, ako sa tešil z prvého bicykla. Pamätám si, ako mu známy namontovali na bicykel reflexné prvky a on si ich na druhý deň dal dole, že ich nepotrebuje. Dnes sa mu to stalo osudným a neosvetleného ho zachytil autobus. Ferko nemal žiadnu rodinu, tak mu poprajme, aby mu tam hore bolo dobre,“ smúti žena.    

Zrážka cyklistu s vozidlom
Zdroj: Tip čiateľa/Erika

Zástupcovia zákona vyzývajú vodičov k opatrnosti a zodpovednosti

Aj v nadväznosti na uvedenú dopravnú nehodu polícia opätovne apeluje a vyzýva všetkých motorových, ale aj nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby dôsledným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky zodpovedne pristupovali k svojim životom, ale aj životom ostatných.


Galéria

Zrážka cyklistu s vozidlom Zrážka cyklistu s vozidlom Zrážka cyklistu s vozidlom Zrážka cyklistu s vozidlom Zrážka cyklistu s vozidlom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články