Polícia odhalila zakázané praktiky: Na stavbe pracovalo viac ako 20 ľudí bez povolenia | Topky.sk

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Polícia odhalila zakázané praktiky: Na stavbe pracovalo viac ako 20 ľudí bez povolenia

Polícia kontroluje rôzne subjekty a v kontrolách bude pokračovať.
Polícia kontroluje rôzne subjekty a v kontrolách bude pokračovať.
Zdroj: Facebook.com/Polícia Slovenskej republiky
12.02.2019 08:45

KOŠICE - Policajti v spolupráci s košickým inšpektorátom práce odhalili siedmich cudzincov a 14 Slovákov, ktorí pracovali na stavenisku v Košiciach nelegálne. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.


"Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vykonali spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v úzkej kooperácii a pracovníkmi Inšpektorátu práce z Košíc kontrolu zameranú na odhalenie nelegálneho zamestnávania cudzincov. Tentokrát sa pod drobnohľad dostalo stavenisko v Košiciach. Kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov," uvádza s tým, že okrem všetkých cudzincov nelegálne pracovali aj 14 Slováci.

"Tieto prípady budú pracovníci inšpektorátu práce realizovať vo svojej kompetencii," píše. Policajti príslušníkov Ukrajiny predviedli na oddelenie a vydali im rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určenou lehotou na vycestovanie v lehote siedmich dní. Ako ďalej pripomína, príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení, súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu cudzincov aj prevádzky zamestnávateľov v celej svojej územnej pôsobnosti. V kontrolách budú pokračovať.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články