FOTO Poľský kamionista napálil pod Strečnom do auta: Pred policajtmi nafúkal vyše 1,5 promile | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

FOTO Poľský kamionista napálil pod Strečnom do auta: Pred policajtmi nafúkal vyše 1,5 promile

Poľského vodiča obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky
Poľského vodiča obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky
Zdroj: KR PZ v Žiline
06.02.2019 20:58

STREČNO - Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili žilinskí policajti 41-ročného poľského vodiča nákladného auta Man s návesom, ktorému v pondelok (4.2.) po dopravnej nehode v katastri Strečna v okrese Žilina namerali pri dychovej skúške 0,76 mg/l (1,58 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.


Doplnil, že obvinený muž viedol nákladné auto s návesom po ceste prvej triedy v smere zo Žiliny do Martina v pravom jazdnom pruhu. "Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu návesu nákladného auta s osobným autom Volvo XC 90, ktoré viedol v ľavom jazdnom pruhu v tom istom smere jazdy 28-ročný muž z Liptovského Mikuláša. Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, u 28-ročného vodiča alkohol pri dychovej skúške nezistili," uviedol Moravčík.

Poľského vodiča obvinili z
Zdroj: KR PZ v Žiline

"Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu, na mieste mu zadržali vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili najmenej na 500 eur. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Žiline skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža," dodal krajský policajný hovorca.

Poľského vodiča obvinili z
Zdroj: KR PZ v Žiline


Galéria

Poľského vodiča obvinili z Poľského vodiča obvinili z Poľského vodiča obvinili z Poľského vodiča obvinili z Poľského vodiča obvinili z

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články