°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Tragédií na Spiši pribúda: FOTO Chodca (†74) zachytilo auto, bol na mieste mŕtvy

Tragická dopravná nehoda sa stala v meste Krompachy.
Tragická dopravná nehoda sa stala v meste Krompachy.
Zdroj: KR PZ Košice
04.02.2019 09:42

KROMPACHY – Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody, ktorá sa v nedeľu večer stala pri Krompachoch v okrese Spišskej Novej Vsi. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Lenka Ivanová informovala, že podľa doterajších zistení 56-ročný vodič smerujúci na obec Kolinovce zachytil autom chodca.


„Šofér sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu svojho vozidla a nesledoval dostatočne cestnú premávku, pričom počas jazdy zachytil 74-ročného chodca, ktorý v tom čase kráčal po pravej strane vozovky rovnako smerom na obec Kolinovce,“ uviedla hovorkyňa s tým, že chodec po zrážke s vozidlom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. 

Tragická dopravná nehoda sa
Zdroj: KR PZ Košice

Vodiča polícia na mieste podrobila dychovej skúške s negatívnym výsledkom, u chodca bola na zistenie prítomnosti alkoholu nariadená pitva. Prípad podľa Ivanovej prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Za posledné obdobie pritom nejde o prvú tragickú nehodu na Spiši, keď na ceste zahynul chodec. Minulý týždeň zrazil vodič 84-ročnú chodkyňu na priechode v Spišskej Novej Vsi. Okrem toho cez víkend po náraze do cestárskeho auta zahynula ďalšia žena pri Spišskom Hrhove.


Galéria

Tragická dopravná nehoda sa Tragická dopravná nehoda sa

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články