FOTO Kriminalisti sa činili: Zabránili spáleniu účtovných a daňových dokladov | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

FOTO Kriminalisti sa činili: Zabránili spáleniu účtovných a daňových dokladov

Kriminalisti zaistili na dvoch miestach v Košiciach viac ako 600 kilogramov účtovných a daňových dokladov.
Kriminalisti zaistili na dvoch miestach v Košiciach viac ako 600 kilogramov účtovných a daňových dokladov.
Zdroj: SITA/Finančná správa SR
09.11.2018 18:00

KOŠICE - Kriminalisti z finančnej správy zaistili na dvoch miestach v Košiciach viac ako 600 kilogramov účtovných a daňových dokladov. Na základe podozrenia zabránili ich spáleniu.


Ako informovala hovorkyňa finančného riaditeľstva Ivana Skokanová, všetky účtovné doklady patrili spoločnostiam, ktoré boli personálne prepojené na jednu osobu a jej rodinných príslušníkov. Týkali sa viacerých zdaňovacích období a uložené boli v dvadsiatich vreciach. Dokopy išlo o účtovné doklady dvanástich obchodných spoločností. Pri zásahu sa v skladových priestoroch nachádzali správca objektu a jeden zamestnanec spoločnosti, oboch už vypočuli.

Kriminalisti zaistili na dvoch
Zdroj: SITA/Finančná správa SR

Kriminalisti pokračovali v zásahu aj v iných priestoroch spoločností, ktoré boli prepojené s nemenovaným podnikateľom. V nich zaistili ďalších 61 kusov šanónov s účtovnými a daňovými dokladov za viaceré zdaňovacie obdobia. V súčasnosti pokračuje analýza zaistených dokladov. Ako dodala Ivana Skokanová, "tieto personálne prepojené spoločnosti nie sú finančnej správe neznáme". V týchto spoločnostiach za posledné roky spravila finančná správa niekoľko desiatok kontrol, viedla viaceré exekúcie a podala v tejto súvislosti viacero trestných oznámení. "Žiadne konkrétnejšie informácie nie je možné vzhľadom na daňové tajomstvo zverejniť," dodala Skokanová.


Galéria

Kriminalisti zaistili na dvoch Kriminalisti zaistili na dvoch

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články