Kauza smrteľnej jazdy cestných pirátov: Súd zamietol sťažnosť poľského vodiča proti väzbe | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Kauza smrteľnej jazdy cestných pirátov: Súd zamietol sťažnosť poľského vodiča proti väzbe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.10.2018 16:40

ŽILINA – Senát Krajského súdu (KS) v Žiline zamietol v stredu na neverejnom zasadnutí sťažnosť Poliaka Marcina L., ktorý je vo väzbe v súvislosti s "pirátskou" jazdou na Orave a následnou nehodou s následkom smrti. Informovala o tom hovorkyňa KS v Žiline Lenka Belavá.


"KS v Žiline rozhodol o sťažnosti proti uzneseniu Okresného súdu Dolný Kubín, ktorým bol obvinený Marcin L. vzatý do väzby z dôvodu obavy z pokračovania v trestnej činnosti. Senát KS zamietol sťažnosť obvineného ako nedôvodnú. Väzba nebola nahradená žiadnym z inštitútov nahrádzajúcich väzbu," doplnila Belavá.

S "pirátskou" jazdou na Orave a následnou tragickou dopravnou nehodou s následkom smrti, je spájaná trojica poľských vodičov. Žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík informoval, že 42-ročný vodič Porsche Marcin L. čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. "Ostatní dvaja muži vo veku 26 a 27 rokov sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia, za ktorý im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov," doplnil.

K tragickej dopravnej nehode došlo v nedeľu 30. septembra na ceste I/59 v katastri mesta Dolný Kubín. Podľa Moravčíka viedol 27-ročný Poliak v smere od Dolného Kubína do Oravského Podzámku osobné auto zn. Ferrari. "Za ním viedol 42-ročný Poliak osobné auto zn. Porsche Cayenne. Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu vozidiel v mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a došlo k čelnej zrážke s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia," uviedol.

Pri čelnej zrážke utrpel 57-ročný vodič škody z okresu Dolný Kubín ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 35.500 eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články