Fľaša vodky a štyria mŕtvi: VIDEO Osudná noc a šesť rokov, ktoré Eve Rezešovej zmenili život | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Fľaša vodky a štyria mŕtvi: VIDEO Osudná noc a šesť rokov, ktoré Eve Rezešovej zmenili život

Rezešová po rozsudku
Rezešová po rozsudku
Zdroj: Jan Zemiar
28.08.2018 07:55

BRATISLAVA/BUDAPEŠŤ - Po šiestich rokoch odňatia slobody za spôsobenie dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom úmrtia štyroch ľudí sa Slovenka Eva Varholíková dostane v utorok podmienečne na slobodu.


Traja mŕtvi, auto na šrot a fľaša vodky.  Táto správa zaplavila 22. augusta 2012 všetky slovenské médiá. O to väčší šok bol, keď vyšlo na povrch, že auto smrti šoférovala známa milionárka, dcéra podnikateľa a bývalého ministra Alexandra Rezeša († 53). 

Traja Maďari zhoreli zaživa: Na BMW do nich vpálila opitá Rezešova dcéra!

Otec Evy Rezešovej
Fľaša vodky a štyria
Zdroj: TASR

Milionárka z Košíc spôsobila smrteľnú nehodu pravdepodobne tak, že zaspala za volantom svojho luxusného BMW a zozadu narazila do auta značky Fiat Punto. Následky nehody boli tragické. Priamo v aute uhoreli traja Maďari, ďalšiemu sa podarilo z vozidla dostať von, no zraneniam podľaho v nemocnici. Milionárke sa tak zmenil život od základov. Prinášame vám celú genézu jej prípadu. 

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: Hvg.hu

21. augusta 2012

Občianka Slovenskej republiky spôsobila nehodu na maďarskej diaľnici M3, na 44. kilometri v smere na Budapešť. Za volantom zrejme zaspala a o 04.00 h zozadu narazila do fiata, ktorý po následnom náraze do zvodidiel začal horieť. Slovenské médiá píšu len o tragickej nehode.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: David Duducz, Miroslav Vacula

22. agusta 2012

Zistila sa identita vodičky. V aute, za volantom, ktoré narazilo do vozidla, v ktorom uhoreli traja ľudia, sedela milionárka Eva Rezešová.  Z horiaceho vozidla sa podarilo vyliezť jednej 54-ročnej žene, tá však utrpela popáleniny druhého a tretieho stupňa a v kritickom stave ju previezli do budapeštianskej vojenskej nemocnice. Po čase zraneniam podľahla. Expertíza neskôr potvrdila, že v krvi vodičky bolo v čase nehody 1,5 promile alkoholu.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: foto: archiv

Vodka
Zdroj: Reprofoto/rtlklub

23. augusta 2012

Súd okolia Budína rozhodol o vzatí slovenskej občianky Varholíkovej do vyšetrovacej väzby, väzba bola stanovená na 30 dní; verdikt ešte nebol právoplatný. Súd odmietol návrh obhajcu na domácu väzbu a na prepustenie na kauciu. Verdikt súd odôvodnil možnou hrozbou úteku a schovávania sa podozrivej.

23. augusta 2012

Počet obetí nehody, ktorú spôsobila Eva Varholíková, stúpol na štyri. V budapeštianskej vojenskej nemocnici podľahla zraneniam 54-ročná žena, ktorá ako jediná dokázala po nehode vyliezť z horiaceho auta.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: Jan Zemiar

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: Jan Zemiar

28. augusta 2012

Varholíková, ktorá čelila podozreniu zo spôsobenia nehody so štyrmi obeťami, zostala vo vyšetrovacej väzbe. Rozhodol o tom na druhom stupni Tribunál okolia Budapešti. Odvolací súd pri verdikte v prípade vodičky potvrdil rozhodnutie vyšetrovacieho sudcu na prvom stupni.

17. septembra 2012

Svedok augustovej dopravnej nehody Evy Varholíkovej v Maďarsku, po ktorom pátrala tamojšia polícia, konečne vypovedal a výrazne priťažil väznenej vodičke zo Slovenska. Svedok vypovedal, že už niekoľko kilometrov pred osudnou nehodou sa dalo očakávať, že dôjde k nešťastiu. Asi desať kilometrov pred miestom havárie - pri čerpacej stanici - došlo k sporu medzi vodičkou BMW zo Slovenska a posádkou Fiata Punto pre uvoľnenie jazdného pruhu.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: Tv Makíza

Keď fiat napokon prešiel do iného pruhu, druhé vozidlo ho údajne tlačilo z cesty. Aj keď sa vodič fiata sťahoval až k samotnej krajnici, BMW ho vraj nasledovalo a neustále vytváralo naň tlak, až kým nedošlo k nešťastiu.

18. septembra 2012

Zadržaná košická milionárka Eva Varholíková zostala vo väzbe. Rozhodol o tom Okresný súd v Budapešti. Predĺžili jej vyšetrovaciu väzbu do 23. decembra 2013.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: David Duducz

14. februára 2013

Maďarská polícia ukončila vyšetrovanie kauzy Varholíková.

10. mája 2013

Okresná prokuratúra okolia Budína prevzala od polície vyšetrovací spis s návrhom na vznesenie obvinenia Evy Varholíkovej. Podľa vyšetrujúcich orgánov bolo dokázané, že vodička bola pri nehode pod vplyvom alkoholu. Obhajoba tvrdila, že Varholíková si z fľaše vodky v aute odpila vplyvom šoku až po havárii.

17. mája 2013

Okresná prokuratúra okolia Budína vzniesla voči Varholíkovej obvinenie. Žena bola obvinená z trestného činu spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb.

14. augusta 2013

Vyšetrovanie potvrdilo, že v krvi vodičky bolo v čase nehody 1,5 promile alkoholu, čo je stav strednej opitosti.

27. augusta 2013

Súdny proces s Varholíkovou sa začal v budove Súdu pre okolie Budapešti. Obvinená v úvode pojednávania odmietla vypovedať. Vyhlásila iba, že ani v jednom z dvoch bodov obžaloby sa necíti byť vinnou.

21. októbra 2013

Varholíková neuháňala v osudnom čase po diaľnici M3 sama. Išiel totiž za ňou autom jej vtedajší druh Lukáš Trnovský, ktorý mohol byť od nej vzdialený zhruba 30 kilometrov. Vyplývalo zo zoznamu hovorov vo Varholíkovej mobilnom telefóne. Muž jej priebežne volal.

29. októbra 2013

 Prezentovaním nových posudkov s analýzou nehody pokračovalo pojednávanie kauzy dopravnej nehody Slovenky Evy Varholíkovej.

19. novembra 2013

Obvinená tesne pred pojednávaním nečakane doplnila svoju výpoveď a vyhlásila, že bezprostredne pred nehodou bola náhle oslepená. Maďarský prokurátor považoval obvinenie Varholíkovej za dopravnú nehodu za dokázané. Vyplynulo to zo záverečnej reči obžaloby.

22. novembra 2013

Slovenku Evu Varholíkovú okresný súd v maďarskom Gödöllö uznal za vinnú a odsúdil ju na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní šiestich rokov. Súd rozhodol o jej umiestnení do domácej väzby.

3. decembra 2013

Maďarský Súd pre okolie Budapešti zrušil domácu väzbu Slovenky Evy Varholíkovej. Súd nariadil jej okamžité prevezenie do vyšetrovacej väzby. Podľa právoplatného verdiktu mala byť Slovenka vo vyšetrovacej väzbe až do ukončenia súdneho procesu na druhom stupni, najviac však dovtedy, keď uplynie trest odňatia slobody v zmysle prvostupňového rozsudku.

Fľaša vodky a štyria
Zdroj: Jan Zemiar

27. februára 2014

Prekvapujúci zvrat v prípade nastal, keď žalobca stiahol odvolanie. Žalobca sa najskôr po vynesení verdiktu odvolal pre nízku výšku trestu a oslobodenie spod ohrozovania cestnej premávky.

5. mája 2014

Na základe súdneho znaleckého posudku druhostupňový odvolací súd v Budapešti hneď v úvode odročil pojednávanie. Dôvodom bol zlý zdravotný stav obvinenej, ktorá sa preto na pojednávaní nemohla zúčastniť.

22. mája 2014

Oslobodenie od obžaloby žiadal na odvolacom súde v Budapešti obhajca Varholíkovej obhajca Péter Novák. Žiadal, aby odvolací súd oslobodil jeho mandantku od obžaloby bez ďalšieho dokazovania. Ak by súd nepripustil takúto možnosť, v tom prípade obhajca avizoval, že predloží ďalšie dôkazy.

25. júla 2014

Odvolací súd v Budapešti odmietol žiadosť obhajoby na prepustenie Evy Varholíkovej z vyšetrovacej väzby. Súd v zdôvodnení rozhodnutia uviedol, že obvinená je zahraničnou občiankou, ktorá nemá väzby v Maďarsku a jej majetkový stav by umožnil útek.

9. septembra 2014

Varholíková na Odvolacom súde pre okolie Budapešti v rámci práva posledného slova vyjadrila sústrasť pozostalým obetí. Dodala, že jej je veľmi ťažko, keď je preč od svojich detí, a súd požiadala o mierny rozsudok. Slovenka lámanou, ale relatívne dobrou maďarčinou pred súdom podotkla, že ten, kto ju pozná, vie, akým človekom v skutočnosti je.

Prokurátor András Tóth v záverečnej reči požiadal súd, aby rozsudok prvostupňového súdu zrušil - tým by chcel dosiahnuť, aby sa proces začal úplne odznova. 1

1. septembra 2014

 Odvolací súd pre okolie Budapešti odsúdil občianku Slovenskej republiky Evu Varholíkovú na deväť rokov väzenia za dopravnú nehodu so štyrmi obeťami, ktorú v roku 2012 spôsobila na maďarskej diaľnici M3.

17. júla 2018

Odsúdená Eva Varholíková požiadala prostredníctvom svojho obhajcu budapeštiansky súd o podmienečné prepustenie. Súd jej žiadosti vyhovel. Vo väzení sa správala príkladne, dodržiavala všetky prísne pravidlá a pri výkone trestu sa nedostala do konfliktu so žiadnou zo spoluväzenkýň. Zdokonalila sa v maďarskom jazyku a priebežne pracovala v krajčírskej dielni.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
ZDROJ: TASR
VIDEO: Youtube/rtlklub.hu

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články