Zásah v rómskej osade: Opitý mladík (21) vyčíňal, nožom zaútočil na policajta | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Zásah v rómskej osade: Opitý mladík (21) vyčíňal, nožom zaútočil na policajta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
30.05.2017 12:05

HUNCOVCE - Policajti v pondelok večer zasahovali v rómskej osade v obci Huncovce v Kežmarskom okrese. O pomoc žiadali rodičia 21-ročného muža, ktorý sa vrátil domov opitý, bol agresívny a ničil veci v dome. Na jedného z policajtov zaútočil nožom.


Ako informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, po príchode hliadky mladík práve vyhadzoval vchodové dvere z domu a vykopol zárubňu. Keď zbadal policajtov, vbehol do domu, vyšiel s nožom v ruke a vykrikoval, aby odišli, inak ich zabije. Jeden z členov hliadky mu začal dohovárať, mladík bol však čoraz agresívnejší a matku, ktorá ho tiež upokojovala, udrel po tvári.

Situácia sa vyhrocovala a tak sa policajt naklonil do auta a požiadal po posily. V tej chvíli k nemu pribehol útočník s nožom v ruke. To našťastie zaregistrovala druhá policajtka, ohrozený policajt zahodil vysielačku a mladíka spacifikoval. Incident sa našťastie zaobišiel bez zranení. Útočník čelí obvineniu z útoku na verejného činiteľa, skončil v cele a vyšetrovateľ spracoval aj návrh na jeho vzatie do väzby.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články