°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

KORONAVÍRUS už útočí aj na modrú krv: Prvý nakazený v kráľovskej rodine!

Knieža Albert II. s manželkou
Knieža Albert II. s manželkou
Zdroj: SITA
19.03.2020 17:45

MONAKO - Ohrozený je každý! Pozitívne testy na koronavírus sa už vyskytili nielen v Hollywoode, ale aj medzi urodzenými panovníkmi. Podľa najnovších informácií bol potvrdený u monackého kniežaťa Alberta II. (62).


Verejnosť s obavami sleduje narastajúci počet obetí a jedincov zasiahnutých koronavírusom. Svojich fanúšikov smutnými správami o nákaze zaskočili už herec Tom Hanks s manželkou, jeho kolegovia Olga Kurylenko, Idris Elba, či herci zo seriálu Hra o tróny - Indira Varma a Kristofer Hivju. Koronavírus nešetrí ani športovcov. Potvrdený bol napríklad u hráča NBA Donovana Mitchella, či futbalistu Pauloa Dybalu. 

Kvôli koronavírusu sú v izolácii niektorí politici. Spomenuť možno starostu Miami Francisa Suareza, ministerku zdravotníctva vo Veľkej Británii Nadine Dorries, či viacerých španielských a talianských politikov. V nútenej karanténe je aj kanadský premiér Justin Trudeau. U neho sa nákaza nepotvrdila, avšak koronavírus zasiahol jeho manželku. 

V uplynulých hodinách sa koronavírus potvrdil aj medzi aristokratmi. Správy o tom, že ho má monacké knieža Albert II. potrdil palác. Podľa oficialného vyhlásenia nie je dôvod na obavy. Knieža bude v izolácii a pracovné povinnosti si bude plniť zo súkromného traktu v kráľovskom paláci. Test na koronavírus absolvovala aj jeho manželka Charlene. Výsledky zatiaľ nie sú známe.

Monacké knieža Albert II. má koronavírus.
Monacké knieža Albert II
Zdroj: TASR/AP Photo/Kamil Zihnioglu, File


Galéria

Knieža Albert II. s Monacké knieža Albert II. Albert II. a kňažná Knieža Albert II. Charlene

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články