°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Rana pre kráľovskú rodinu: Princezná bojuje o život... Havarovala na motorke, je v kóme!

Princezná Hermine z Clermont-Tonnerre bojuje v nemocnici o život.
Princezná Hermine z Clermont-Tonnerre bojuje v nemocnici o život.
Zdroj: Profimedia
07.06.2020 13:00

PARÍŽ - Rýchle stroje sa stávajú osudným členom európskej šľachty. Len nedávno sa na svojej motorke zabil nemecký princ Otto Hesenský (†55) a teraz mala ťažkú nehodu francúzska princezná Hermine (54) z Clermont-Tonnerre. Lekári ju museli uviezť do umelého spánku.


Hermine, prezývaná Mimine, je dcérou jedenásteho vojvodu z Clermont-Tonnerre, Charlesa Henryho. Princezná je vo Francúzsku naozaj populárna, zúčastňovala sa charitatívnych módnych prehliadok, dokonca robila aj návrhy pre Diora. Jej záľubou bola rýchlosť a práve na tú aktuálne doplatila. Smutnú správu potvrdil novinám spevák Jean-Luc Lahaye.

„Práve som to počul. Bola to veľmi škaredá motocyklová nehoda. Podrobnosti o havárii sme bohužiaľ žiadne nedostali. Ale máme k dispozícii celkom dobré prognózy lekárov. Dúfam, že sa z toho dostane. Je to žena, ktorú nesmierne obdivujem, najdrahšia priateľka. Má veľmi veselú povahu, mimoriadny charakter a je to veľká bojovníčka,“ vyjadril sa šokovaný spevák. 

Mimine okrem jazdy na motorke milovala aj rallye, ktoré jazdila a dokonca jednu automobilovú súťaž aj sama organizovala. „Modlime sa za našu milovanú princeznú,“ vyzval na Facebooku celé Francúzsko filmový producent Thierry Klemeniuk.

Rana pre kráľovskú rodinu:
Zdroj: Profimedia


Galéria

Princezná Hermine z Clermont-Tonnerre

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články